A közlemény szerint nem hallgattak a környezetvédőkre, a civil szervezetekre, és a budapestiek megkérdezése nélkül vették el a főváros egyik legértékesebb természeti kincsét. A Horváth Csaba, a párt főpolgármester-jelöltje szerint az MSZP támogat minden kulturális beruházást, így a tervezett Múzeumnegyedet is, "de a Városliget plázásítását nem".
A fideszes Papcsák Ferenc zuglói polgármester törvényjavaslata szerint a Városligetben lévő ingatlanok - a Műcsarnok, a Széchenyi fürdő, a műjégpálya és a műszaki építmények kivételével - 99 évre ingyenesen a száz százalékban állami tulajdonú Városliget Ingatlanfejlesztő Zrt. vagyonkezelésébe kerülnek.
A Múzemnegyed építése során létrehozott épületek az állam százszázalékos tulajdonába kerülnek. A jogszabályban kimondták, hogy a városligeti építési beruházások befejezése után a zöldfelületek aránya nem lehet kevesebb az idén december 31-ei állapotnál. Mi sem természetesebb, hogy az állam a Liget Budapest projekt megvalósítására, illetve későbbi működtetésére létrehoz egy céget - mondta korábban Baán László, a projekt miniszteri biztosa.
A főként állami cégekből álló Liget Köztársaság Szövetség a Városligetért civil egyesülés üdvözli, hogy a Városliget megújításáról és fejlesztéséről az Országgyűlés kedden törvényt fogadott el. "A Liget nem egyszerűen egyike a nagy zöldterületeknek, hanem kulturális, turisztikai és népjóléti attrakciók együttese" - olvasható a többek között Zugló Önkormányzat, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt., a Főkert Nonprofit Zrt., a Fővárosi Állat- és Növénykert, a Gundel Kft., a Magyar Cirkusz és Varieté Kft., a Városligeti Műjégpálya és az itt található múzeumokat tömörítő szervezet közleményében.