Kiss Ernő;Pintér Sándor;KBI;

"Pózolj ötezresekkel!" - FOTÓ: SZABOLCS LÁSZLÓ

- Börtönben Pintér bizalmas tanácsadója

Nyilván soha, senki nem jelentkezik magától, hogy egy büntetőeljárás megmásítása érdekében őt "kente" volna meg Kiss Ernő. Így nem is vesztegetés, "csak" befolyással üzérkedés a gyanú ellene. Pintér Sándor belügyminiszter egyik befolyásos bizalmasa, sőt, formálisan is tanácsadója ezért került letartóztatásba. A volt tábornoknak szinte csak botrányai voltak.

Nem tudni, kit akart megvesztegetni Kiss Ernő volt tábornok vagy alteregója - akire zűrös ügyekben szívesen hivatkozik -, de tény, hogy a korábbi Központi Bűnüldözési Igazgatóság, a magyar FBI vezetője, a rendőrség egykori bűnügyi főigazgatója előzetes letartóztatásba került. Simon Richárd, a főügyészség helyettes szóvivője az MTI-nek azt mondta: december 11-én gyanúsítottként hallgatták ki a nyugalmazott rendőr dandártábornokot, vesztegetést állítva elkövetett hivatali befolyással üzérkedés miatt. Úgy tudjuk, tetten érték a pénz átvételekor.

Szerdán vették őrizetbe, a PKKB csütörtökön döntött az előzetes letartóztatás elrendeléséről a tanúk befolyásolásának veszélyére hivatkozva. További részleteket a nyomozás érdekeire hivatkozva a helyettes szóvivő nem közölt.

Kiss Ernő 2007. november 23-án reggel a XIII. kerületben az autójával nekiütközött egy parkoló kocsinak, ennek következtében több más autó is megsérült. Kiss Ernőt az ütközést követően egy ismeretlen a helyszínről elszállította, ezután azt a szóbeli jelentést tette felettesének, hogy a kocsiját ellopták. A károkozást pedig szerinte nem ő, hanem alvilági ellenfelei által küldött hasonmása követte el.

A Fővárosi Ítélőtábla 2011 februárjában az ügyben jogerősen elmarasztalta Kiss Ernőt ittas járművezetés vétsége és hatóság félrevezetése miatt, de ügyében idén januárban perújítási eljárás kezdődött. A jelenlegi gyanúsításban megfogalmazott tényállásról a nyomozás érdekeire tekintettel nem nyilatkoznak. Forrásaink szerint az ügynek igen súlyosnak kell lennie ahhoz, hogy a belügyminiszter "elengedje" legfőbb bizalmasának kezét. 

Pár zűrös ügy, a sok közül 

- Állítása szerint mendezsertabletták mellékhatása miatt vizelte le a Teve utcai főkapitányság garázsát, amiről ipari kamerás felvételek készültek.

- Ugyanezért állítólag erőszakoskodott egy rendőrnővel, de ez végül nyilvánosan nem bizonyosodott be.

- Egy napilap főszerkesztőjével unikumozott, miközben a szervezett bűnözés elleni szolgálat beosztottait arra próbálta rávenni, hogy magukat járőrnek kiadva a közelben kapják el az illetőt ittas vezetésért. Az ügy nyilvánosságra került.

- Az 1997-es Postabank-pánik idején a Népszavának nyilatkozva arról beszélt, hogyan lehet "megfogni" a rémhíreket terjesztőket. Szerinte "el kell kapni egy sorbanállót, azt jól pofánb@szni, és ő majd elmondja, kitől hallott a bankcsődről. Azt is jól pofán kell b@szni, és így tovább. Végül csak megtaláljuk a rémhírterjesztőt." (Tényleg ezt mondta, csak ezt akkoriban így nem lehetett leírni.)

- Csepelen, szolgálati autójában alva találta Kiss Ernőt egy járőr, aki - a Népszava akkor közölte is - jelentésében leírta: a kocsiban "erős pálinkaszagot" érzett.

- Maga okozta balesetet szenvedett útban hazafelé Budán. A helyszínelők az autójában találták - állítólag egy gödörben. Ittasságról nem esett szó.

- Több autót tört össze a XIII. kerületben - ottani kapitányként. Hazudott az ügyben a parancsnokának, azt állítva, hogy "alteregója" lehetett az elkövető. Emiatt menesztették, és utóbb tábornoki rangjától is megfosztották.

- Félig levetkőztetve, fejbeverve, erősen ittasan találtak rá egy buszmegállóban. Szerinte alvilági leszámolás történt.

- 2010-ben alig egy óra elteltével kétszer is ittas vezetésen kapták a rendőrök a III. kerületben. Vérvételre előállították. Ekkor ismét autóba ült, de nem sokkal később újra elkapták, akkor már a slusszkulcsot is elvették tőle. Ebben az ügyben 2013-ban kezdődött a bírósági eljárás.

Ítélet helyett az illetékesség hiányát állapította meg a Szolnoki Törvényszék egy olyan ügyben, amit évek óta ott tárgyalnak.  Sólyomváriné Csendes Mária bíró azért döntött így, mert az Alkotmánybíróság (Ab) múlt héten kimondta, alkotmányellenes volt a bírósági ügyáthelyezések alapjául szolgáló korábbi törvény.