Katrina Lantos-Swett, a Lantos Alapítvány az Emberi Jogokért és az Igazságért elnök-vezérigazgatója méltatta a díjátadón a volt amerikai külügyminiszter pályafutását. Felidézte, hogy a volt First Lady elnökfeleségként, majd New York állam szenátoraként is mindig kiállt az emberi jogok védelme mellett, s a nők egyenjogúságának előmozdítását sürgette. Katrina Lantos beszédében utalt Hillary Clinton jövőbeli terveire is, ha nem is mondta ki, hogy Clinton 2016-ban harcba szállhat a Fehér Házért.
A volt amerikai külügyminiszter előtt a Dalai Láma, Elie Wiesel és Csen Kuang-cseng vak kínai emberi jogi aktivista kapta meg a Lantos-alapítvány díját, amelyet 2009-ben alapítottak. Az ünnepségen részt vett Madeleine Albright, aki Bill Clinton elnöksége idején vezette az amerikai diplomáciát, első nőként állt a State Department élén. Hillary Clinton beszédében felidézte, hogy Tom Lantossal jó barátságban voltak, gyakran hívta az irodájában telefonon, s általában valamilyen emberi jogi probléma megoldását sürgette. A volt külügyminiszter Nelson Mandela haláláról is megemlékezett.
Clinton rámutatott: az alapítvány megtestesíti Tom Lantos szellemiségét. Két területet emelt ki, amelyet saját munkájában prioritásnak tekint, a nők jogainak védelmét, illetve az internet szabadságának biztosítását. Hillary Clinton 2011-ben részt vett a budapesti Tom Lantos Intézet megnyitóján, s a fékek és ellensúlyok rendszerének megőrzésére intette az Orbán-kormányt.
Egy nemrégiben készült CNN-felmérés szerint Hillary Clinton jelenleg a demokraták legesélyesebb elnökjelöltje 2016-ra, a republikánusok listáját pedig Chris Christie, New Jersey kormányzója vezeti.
A megkérdezett demokraták 63 százaléka Cintonra voksolna, 12 százalék Biden alelnökre. A republikánusoknál még szétszórtabb a mezőny, Christie 24 százalékkal listavezető. Kettejük között nagyon szoros lehetne a verseny.