"Végső soron mindenképpen döntésre kell jutni. Ha azt látjuk, hogy a horvát kormány kész támogatni az üzleti tervet, akkor együtt fejleszthetjük tovább az INA-t. Ha azonban a vissza akarja forgatni az idő kerekét és olyan megoldást szeretne, amelyben az állam kezébe kerülne át az irányítás és csak rövid távú terveik vannak, akkor abban mi nem kívánunk segédkezni. A vállalat irányításáról nem tárgyalunk" - idézi Hernádi Zsoltot a Reuters hírügynökség az interjú szöveges átiratára hivatkozva.
Érdemes megjegyezni: Hernádi arról nem beszélt, hogy a Magyar kormány a közelmúltban szerzett csaknem 25 százalékos részesedést a Mol-ban. Azzal a nem titkolt szándékkal, hogy irányítása alá vonhassa a társaságot.
Ez azonban egyelőre nem sikerült, miután a cég szabályzata rögzíti, hogy minden tulajdonos az üzeletrésze nagyságától függetlenül csak tíz százalékos szavazati aránnyal bír.
A szavazati korlát pedig a cég tulajdonosi szerkezete miatt gyakorlatilag a cégvezetés kezébe ad minden döntési lehetőséget.
Az elnök-vezérigazgató megerősítette, hogy a tárgyalások eredménytelensége esetén a Mol kész eladni az INA-ban lévő csaknem 50 százalékos részesedését, az eddig mintegy 45 százalékot birtokló horvát kormánynak, vagy más vevőnek