Az 1965-ben, Moselle-ben született Abdelhalim Dekhart Párizs elővárosában, Bois-Colombes-ban találták meg, egy mélygarázs parkolójában álló autóban. Félig eszméletlen állapotban volt. Manuel Valls belügyminiszter szerint öngyilkos akart lenni, és gyógyszereket vett be. Két zavaros tartalmú levelet is hátrahagyott. A Le Monde megszerezte az egyiket, amely némiképp hasonlatos a norvégiai tömeggyilkos, Anders Behring Breivik „manifesztumához”. Szól a szíriai, a líbiai konfliktusról, a médiáról, a „fasiszta összeesküvésről”. Írása azonban még Breivikénél is követhetetlenebb, zavarosabb.
A férfit főbérlője jelentkezett a rendőrségen, ő valószínűsítette, hogy a biztonsági kamerák által felvett fényképeken Abdelhalim Dekhar látható. Mint utóbb kiderült, a nyomozást az nehezítette, hogy a férfi feltehetően sokáig nem Franciaországban élt, így a rendőrségnek nem volt róla DNS-mintája.
Manuel Valls belügyminiszter ugyanakkor nem tett említést arról, mi motiválhatta a fiatalembert. A férfi egyelőre nincs kihallgatható állapotban, egy párizsi kórházban kezelik. Egyre valószínűbb azonban, hogy helytálló a rendőrség azon előzetes feltételezése, amely szerint politikai okok állhatnak a háttérben. A férfit ugyanis a kilencvenes években elítélték egy szélsőjobboldali nő, Florence Rey bűnügye kapcsán. Az eset 1994-ben rázta meg Franciaországot. A diáklány Rey barátjával rendőrökre támadt, hogy fegyvereket szerezzenek egy bankrabláshoz. Három rendőrt és egy taxisofőrt gyilkoltak meg. A nyomozás során kiderült, segítőjük is volt Dekhar személyében, akit négy éves szabadságvesztésre ítéltek. Ám már röviddel elítélése után szabadon engedték, mivel vizsgálati fogsága során majdnem a teljes büntetést letöltötte.
A három bűntársat jól ismerték szélsőjobboldali körökben. Közelebbi indítékaikról azonban ma sem tudni bővebb információkat. Miután Rey 2009-ben kiszabadult, soha, egyetlen szóval sem beszélt az esetről.