A kormányfő szerint Magyarország jövőjét az jelenti, ha több gyermek születik, mint ahányan meghalnak. Azt is mondta, hogy szerinte az emberek azt gondolják, hogy a világon nincsenek már határok, "nagy falu lett a világ, szabadon jöhetnek-mehetnek", és akkor csökken a születési hely jelentősége, de az igazság pont a fordítottja, mert "felnőtkéntt egyre inkább rájövünk arra'", hogy az egyetlen igazán fontos hely az, ahol születtünk, "ahol számon tartanak bennünket".
Ám tegnap nem csak a kormányfő tartott "gyermeknapot". A gyermekbántalmazás elleni világnap apropóján Soltész Miklós szociális államtitkár a gyermekvédelmi törvényt méltatta - eszerint január 1-jétől a gyermekvédelembe bekerülő 12 évesnél fiatalabbak csak befogadó szülőknél helyezhetők el.
Ráadásul a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium benyújtotta az Országgyűlésnek az úgynevezett "gyermekbarát" törvénycsomagot, amely a többi közt bevezetné a megelőző pártfogást a "bűnismétlés megelőzésére" az olyan fiatalkorúaknál, akik ellen valamilyen bűncselekmény miatt eljárás van folyamatban, akár szabálysértési eljárás esetén is. Ez a javaslatcsomag szól arról is, hogy bizonyos közintézményekben a 18 éven aluliak számára egy szűrő szoftvert kell telepíteni, ami véd a káros tartalmakról.
Ennél is érdekesebb az úgynevezett "Gyermekvédelmi Internet-kerekasztal" megalapítása, ami a tervezet alapján egy újabb hatóság lenne a médiahatóságon belül: a húsz tagú szervezet elnökét és tagjait a médiahatóság vezetője választaná három évre.