A pártpreferenciával nem rendelkezők aránya maradt 42 százalékos. Bővült a biztos pártválasztók csoportja, de még mindig csak a kisebbség, a jogosultak 36 százaléka tartozik ide. Körükben a Fidesz 51, az MSZP pedig 26 százaléknyi eltökélt választót tudhat maga mögött. A Jobbik ebben a körben 13, az Együtt-PM 4, a DK 3, az LMP 2 százalékot ért el.
Az Ipsos szerint a Fidesz szempontjából kedvezően alakult az elmúlt egy hónap, hiszen bár kritikus maradt, de a korábbiakhoz képest javult a közhangulat és mérsékeltebbé vált a kormányváltás szándéka is. Egy hónappal ezelőtt az emberek 60 százaléka vélekedett úgy, hogy rossz irányba mennek a dolgok az országban, most 55 százalékuk. A kormányváltást akarók aránya októberben 44 százalékos volt, ezúttal 41 százalékos.
A hatalomváltó hangulat leginkább a fővárosiak és a 65 év feletti korosztályban érzékelhető: fele részük azt szeretné, ha a kormány távozna, míg negyedük azt, ha a jövő évi választás után is maradna. Az ellenzéki pártok reményét leginkább a hatalomváltást kívánó, pártpreferenciával nem rendelkezők, valamint a titkolózó választópolgárok jelentik - írta az Ipsos. Az előbbi csoportba a választók 17 százaléka tartozik, nagyjából 1,4 millió fő. Az utóbbi csoportban 11 százaléknyian, 900 ezren vannak.
A politikusok népszerűségi listáját Áder János (46 százalék) vezeti, őt Orbán Viktor (39 százalék) és a Rogán Antal (38 százalék) követi. Mesterházy Attila MSZP-elnök a legnépszerűbb ellenzéki politikus 32 százalékkal. Bajnai Gordont 27 százalék kedveli, míg Gyurcsány Ferenc a legkevésbé népszerű a maga 21 százalékával.