Budapesti Operettszínház;

- A fővárosé marad az Operett ingatlana

Állami fenntartásba kerül a Budapesti Operettszínház 2014. január 1-jével, az erről szóló megállapodást a hónap végéig megköti az eddig tulajdonos, a Főváros, és a új fenntartó, az Emberi Erőforrások Minisztériuma. 

A dokumentum felhívja az emberi erőforrások miniszterét és a nemzetgazdasági minisztert, hogy gondoskodjanak a változás törvényi megalapozásáról, és arról, hogy átcsoportosítsák a Budapesti Operettszínház 2014. évi működtetéséhez szükséges forrásokat a 2014-es központi költségvetésről szóló törvényjavaslatban.

Szintén a két tárcavezetőnek kell gondoskodnia a teátrum által használt ingatlanok bérletével kapcsolatosan felmerülő többletkiadások fedezetéről 200 millió forint összegben. Ugyanis a Főváros, nem túl barátságos gesztusként bérleti díjat szed a színházaitól. Ez a kitétel azt valószínűsíti, hogy az Operettszínház ingatlanai, az előszetes hírekkel ellentétben mégsem kerülnek át az államhoz. Ellenkező esetben miért és kinek kellene bérleti díjat fizetni?

A csütörtöki közgyűlésen a Főváros arról is határozott, hogy elveszi az Operettszínháztól az eddig a tulajdonában lévő balatonlellei üdülőt, nyilván annak tudatában történt az előterjesztés, hogy a színház elkerül az önkormányzattól.
Egyébként - legalább is hivatalosan - épp a tulajdonosváltással indokolták, hogy érvénytelenítették korábban az Operettszínház igazgatói pályázatát. Teljesen érthetetlen, hogy miért írják ki újra a pályázatot ezúttal 17 hónapra, 2015 június végéig?

Erről szintén a csütörtöki közgyűlés döntött. Szerettük volna a döntés indokait megtudni Csomós Miklós, főpolgármester-helyettestől, de lapzártáig nem értük el. A Budapesti Operettszínház jelenlegi főigazgatójának, Kerényi Miklós Gábornak a vezetői megbízatása 2014. január 31-én jár le.

Több mint 13 millió chilei járul az urnákhoz vasárnap, hogy megválasszák a dél-amerikai ország új elnökét. Nagy valószínűséggel régi-új elnököt választanak, hiszen a voksolás esélyese Chile korábbi szocialista elnöknője. Michelle Bachelet, aki két évig az ENSZ nőszervezetét vezette, azt reméli, hogy már az első fordulóban sikerül győznie, s ismét beköltözhet a Moneda-palotába. Mivel azonban nyolcan pályáznak az államfői posztra, nem kizárt, hogy december 15-én második fordulót kell tartani.