A legutóbbi felmérések szerint Franciaországban, illetve Hollandiában a legtöbb mandátumot szerezhetik meg az EP-választáson. Sok hasonlóság van programjaikban. Úgy vélik, az európai kormányok túlságosan toleránsak az iszlámmal kapcsolatban. Hevesen ellenzik, hogy menedéket nyújtsanak a muzulmán bevándorlóknak.
Marine Le Pent két éve választották meg a FN élére. Apja, Jean-Marie Le Pen örökébe lépett. A párt azóta mérsékeltebb irányvonalat követ ugyan, de bizonyos tekintetben nem változott ideológiája. Továbbra is az országnak az Európai Unióból, illetve az euróövezetből való kilépését szorgalmazza. Az FN térnyerésének az az oka, hogy mind a francia szocialista párt, mind a jobbközép UMP nehezen talál magára. Előbbire Francois Hollande elnök népszerűtlensége nyomja rá a bélyegét, utóbbit viszont belső feszültségek gyengítik. Le Pen és Wilders tegnapi megbeszélésein is azt emelték ki, hogy több kérdésben értenek egyet, azaz "kevesebb Európára és kevesebb bevándorlásra" van szükség.
Ahhoz, hogy az euroszkeptikusok frakciót alakíthassanak az EP-ben, 25 mandátumot kell szerezniük, hét ország képviselőivel. Marine Le Pen jelenleg is az EP tagja, ám a függetlenek között foglal helyet. Ezért új szövetségeseket kell keresnie. Ez nem is annyira egyszerű feladat, mert az európai jobboldali radikális pártok között bizonyos kérdésekben jelentősek az eltérések. Le Pen egy októberi sajtóértekezletén bejelentette, a holland PVV-n kívül az osztrák Szabadságpárttal (FPÖ), az olasz Északi Ligával (LN), a belga Flamand Érdekkel (VB), a Svéd Demokratákkal, valamint a Dán Néppárttal kíván szövetkezni. A magyarországi Jobbikkal és a görög Arany Hajnallal azonban nem.