"Meg fogjuk határozni színekkel az egyes szolgáltatások területét, hogy még könnyebb legyen az eligazodás, és meg fogjuk határozni még a betűméretet is" - mondta az országgyűlési képviselő, jelezve, hogy a jogszabály vonatkozik majd a gáz-, a villany-, a távhő-, a víz- és csatorna-, valamint a szemétszállítási és a kéményseprési számlákra is. Hozzátette, hogy lesz egy úgynevezett elsődleges számla, de emellett a szolgáltatók a továbbiakban is kötelesek lesznek kibocsátani a részletes számlát.
A fidesz fő rezsifelelőse arról nem beszélt, hogy a számlák formátumát ma is rendelet szabályozza, amelyet a Fidesz-kormány készített el, s ez év februárjában lépett hatályba. Az előírás tartalmazza a számlakép valamennyi elemének a kinézetét és tartalmi követelményeit, így nem a szolgáltatók hibája, ha a bizonylatok nem eléggé áttekinthetőek. Számos energiaszolgáltatót pedig a közelmúltban azért bírságolt meg a szakhatóság, mert nem felet meg a rendelkezésnek. Vagyis az újabb számlaképrendelettel a Fidesz-kabinet csupán a saját korábbi rendelkezését írná felül, nem korábbi hibákat orvosolna. Szakértők szerint egyébként értelmetlen valamennyi esetben ugyanolyan számlaképet előírni, miután a különböző közműszolgáltatások árai más-más díjelemekből tevődnek össze.
Németh Szilárd arról is beszélt, hogy péntektől, azaz november 1-jétől ismét olcsóbb lesz a háztartási energia ára, így a gázért, az áramért és a távhőért a 2012. decemberi árakhoz képest 20 százalékkal kevesebbet kell majd fizetni. Jelezte ugyanakkor, hogy ezekkel a díjakkal Magyarország a középmezőnyben lesz európai uniós szinten, amivel szerinte "nem elégedhetünk meg", mert a gáz- és az áramárak még így is az EU-átlag feletti terhet rónak a magyar családokra. Tehát "bőven van indoka még egy esetleges újabb rezsicsökkentésnek" - jelentette ki. Az ármérséklés forrásairól azonban nem beszélt.
A Fidesz rezsicsökkentésért felelős politikusa szólt arról is, hogy a közműszolgáltatások tervezett nonprofittá alakításával megnő majd a köztulajdonlás lehetősége, s nem lesz például annyi víziközmű- és hulladékszolgáltató, mint most.
Ezt a kijelentést már a gyakorlat is igazolja: számos település kénytelen új hulladékszolgáltatót keresni, mert a jelenlegi vagy csődbe ment, arra készül, vagy a kedvezőtlen feltételek miatt visszaadta az ipart.