A szocialista politikust az ellenzéki együttműködés bővítésének lehetőségéről és a DK elmúlt napokbeli akcióiról kérdezték.
Gúr Nándor azt mondta: mindenkinek a személyes felelőssége, hogy saját és pártja érdekeit meddig érvényesíti, hogy észrevegye, hol az a határ, amin túllépve már nem az ellenzék győzelmét, hanem a Fidesz-kormány hatalomban maradását segíti. Arra a kérdésre, hogy véleménye szerint Gyurcsány Ferenc átlépte-e ezt a határt, az MSZP alelnöke úgy válaszolt: a határán jár.
Hozzátette: a volt kormányfőnek nagyobb önmérsékletet kellene tanúsítania, végig kellene gondolnia, mivel használ és mivel árt az ellenzéki oldalnak. "Egy cél van: Orbán Viktor kormányát le kell váltani. Nem hebehurgya módon, nem hülyeségek kinyilatkoztatásával kell a média fényében tetszelegni, hanem felelősségteljesen kell viselkedni" - jelentette ki.
Szólt arról is, minden pártnak az a célja, hogy növelje népszerűségét. Ha azonban valaki az ellenzéki erők közötti kapcsolatok gyengítésével akar megerősödni, az ellen küzdeni kell - mondta.
Szintén kérdésre a szocialista párt alelnöke úgy fogalmazott, az MSZP dolga legnagyobb ellenzéki pártként, hogy mindenkivel összefogjon. De nem csak pártokkal lehet szövetséget kötni - folytatta -, a demokratikus ellenzéki pártokat támogatók szövetségét is létre lehet hozni, amihez szerinte jó alapot ad az MSZP és az Együtt-PM megállapodása.
Gyurcsány Ferenc DK-elnök pénteken nyílt levélben kérte az MSZP és az Együtt-PM szövetség közötti megállapodás felülvizsgálatára Mesterházy Attilát és Bajnai Gordont. Azt szorgalmazta, egyikük vagy mindkettőjük lépjen hátra, utat nyitva egy közös miniszterelnök-jelölt és egy "teljes körű köztársaságpárti ellenzéki blokk" létrehozása előtt.
A DK elnöke már a baloldali ellenzék október 23-ai tüntetésen is arról beszélt, ha nincs más megoldás, akkor új vezetőt kell felkérni közös miniszterelnök-jelöltnek.
Az MSZP és az Együtt-PM politikusai szerint viszont a DK felrúgta azt a demonstráció szervezésekor meghatározott alapelvet, hogy a felszólalók nem bírálják egymást. Szocialista politikusok annak a véleményüknek is hangot adtak, a DK által szervezett akció volt, hogy a tömeg egy része az összefogás szó skandálásával akadályozta meg, hogy Mesterházy Attila MSZP-elnök elkezdje beszédét.