Az előzetes ellenőrzés eredményétől függően akár piacfelügyeleti eljárást is indíthat a jegybank a tiltott piacbefolyásolás gyanújával.
A Mol-részvények nagy forgalomban 6 százalékos árfolyamesést szenvedtek el szerdán nap közben. Az esés fő oka az a Napi Gazdságban megjelent cikk volt, amely szerint a norvég állami olajalap mérlegelheti 1,6 százaléknyi Mol-részesedésének eladását, mivel etikai szabályzata alapján nem tarthat olyan cég részvényeiből, amely korrupcióval gyanúsítható. A cikk szerint a Mol vezetője elleni, horvátországi korrupciógyanú miatt az alap fontolóra veheti a Mol-részvények eladását.
A társaság kommunikációs igazgatója az MTI megkeresésére spekulációnak nevezte a lapban megjelenteket. Szollár Domokos közölte: az újságcikk merő spekuláció, minden alapot nélkülöz, az olajtársasághoz pedig nem érkezett ilyen tartalmú információ. Hivatkozott továbbá arra, hogy az ügyben Magyarországon a hatóságok nyomozást folytattak, amelyet bűncselekmény hiányában 2012 januárjában lezártak.
Az mfor.hu a Richter árfolyamesésével kapcsolatban azt írta: esetében külföldről érkező hírek generálták az eladói nyomást. Az már ugyan biztosnak látszik, hogy visszakerül a részvény az MSCI-indexbe, ám elképzelhető, hogy egyelőre csupán 50 százalékos súllyal - a 100 százalékot csak jövő év elején kaphatná meg. Az ezzel kapcsolatos bizonytalanság pedig inkább a részvények eladására sarkallta a befektetőket.