Bioritmus;egészségügy;Dóri Ház;

- Kávézással is segíthetünk a beteg gyermekeken

Közösségépítéssel egybekötött jótékonysági akciót szervez szeptember 27-én a Szemem Fénye Alapítvány. A Köszikávé nap alkalmából az alapítvány arra buzdítja a közösségeket, hogy legalább 200 forinttal, azaz egy kávé árával támogassák az első hazai gyermekhospice ház, a Dóri Ház működését.

A Szemem Fénye Alapítvány egy angliai hagyományt hív életre hazánkban a közösségi kávézás és adományozás népszerűsítésével. A kampányt a szigetországban évekkel ezelőtt a Macmillan Cancer Support indította útjára World's Biggest Coffee Morning néven. A hazai akció célja, hogy elősegítse olyan közösségi összejövetelek megtartását, amelyeken pénzbeli adományok gyűjthetők az első hazai gyermekhospice ház, a pécsi Dóri Ház fenntartásához. Az alapítvány arra kéri a közösségeket, munkavállalókat, klubokat, iskolákat, baráti köröket, hogy szeptember 27-én az amúgy is elfogyasztott kávéjuk, vagy éppen a saját maguk által szervezett programon kínált reggeli frissítők, sütemények jelképes árával - azaz fejenként legalább 200 Ft-tal - támogassák a Szemem Fénye Alapítvány munkáját.

A nap jelképe egy piros szívecskés csésze, ez látható a Köszikávé plakátján is. A plakáttal ellátott helyeken tehát biztosan lehetőség van a jótékonykodásra, de aki kedvet kap, saját programot is szervezhet.

A Köszikávé napján lehetünk bárhol, a lényeg, hogy az amúgy is elfogyasztani kívánt kávénkkal tehetünk hozzá a Köszikávé nap sikeréhez. A gyűjtőperselybe dobott adománnyal jelképesen fizetjük ki az általunk elfogyasztott süteményt vagy kávét, az összeget felajánlva a pécsi Dóri Házba látogató gyermekeknek. Az akcióból befolyt összeget a szükséges egészségügyi eszközök karbantartására és beszerzésére, valamint lelkiismeretes és szakmailag rendkívül felkészült munkatársak bérezésére fordítja majd az alapítvány.

Második bőrhöz hasonló, ultravékony, igen hajlékony és precíz elektromos lázmérőt fejlesztettek ki amerikai, kínai és szingapúri kutatók. A készüléket olyan könnyű alkalmazni, mint egy tetoválást utánzó matricát, és a páciens bőrének semmilyen kellemetlenséget sem okoz - ismertette a Phys.org portál a Nature Materials című szaklapban megjelent tanulmányt.