Megalapított új pártját a Tisza Szigetek korábbi koordinátora, amely az Irány a Jövő Párt nevet viseli. Elnökként meg is választották Farkas Dezsőt.
Minderről maga a politikus számolt be egy csütörtöki Facebook-posztban. Egyben jelezte, hogy a párt bejegyzési kérelmét is benyújtották. Az IRÁNY a Jövő Párt – röviden IRÁNY Párt – névválasztása mögött egy négy elemből álló betűszó áll, amely a párt értékrendjét és célkitűzéseit tükrözi: innováció minden területen, reform szakmai alapokon, átalakulás tervezetten, nyitottság mások szempontjai iránt.
A párt magát megvalósítás-orientált közösségként határozza meg, és ennek szellemében máris két kiemelt projekt elindítását jelentette be. Az első egy szervezetfejlesztési projekt, amelynek célja a párt működésének strukturális megerősítése. Ennek része új politikusok toborzása, valamint egy önálló finanszírozási rendszer kialakítása, amely egy fejlesztés alatt álló platformra épül majd.
Kilépett a Tisza Pártból a Tisza Szigetek koordinátoraA párt másik kezdeményezése egy politikai projekt, amely „Pozitív Média” néven fut. Ennek lényege, hogy a programhoz önkéntesen csatlakozó médiumok egy meghatározott időszakban, műsorsávban vagy felületen kizárólag pozitív híreket közölnek. A kezdeményezés célja a társadalmi hangulat javítása és az értékteremtő narratívák megerősítése. Farkas Dezső elmondása szerint ezek a lépések csupán első elemei egy átfogó, szakmai és nyitott politikai megújulási folyamatnak. A Tisza Szigetek korábbi koordinátora egyben arra kérte az újságírókat, hogy a „Pozitív Média” projekten kívül más témákban a párt bejegyzése után tartandó sajtótájékoztatóig ne keressék.
„A pártban továbbra is abban hiszünk, hogy először valamit le kell tenni az asztalra a beszéd helyett, és konkrétumokkal tiszteljük meg a választópolgárokat is, valamint a sajtó munkatársait is” – zárta sorait.
Farkas Dezső márciusban lépett ki a Tisza Pártból. Bár jelezte, hogy távozása okairól az általa közölteken túl nem kíván nyilatkozni semmilyen fórumon, Magyar Péter egy kommentben mégis ismertette az indokokat, utalva arra, miért kellett távoznia a politikai akciókban főszerepet játszó Tisza Szigetek éléről. „Farkas Dezső nem a Tiszában uralkodó belső viszonyok miatt távozik a párttól, hanem mert több érzékeny, a politikai közösségünk számára káros információt elhallgatott előlünk” – fogalmazott a pártelnök.