Nem állt üzleti kapcsolatban a BKV-nál működő számlagyár irányítójával, az ügyhöz nincs köze – ezt állította az Inforádiónak adott interjújában Bolla Tibor. Amikor arról kérdezték, miért döntött úgy, hogy felmentését kéri Karácsony Gergelytől, azt mondta:
„A személyemet ért nemtelen támadásokat mérlegeltem, és úgy gondoltam, hogy ezzel szolgálom legjobban a főváros érdekeit, ha ezt megteszem, de nem azért, mert bármi közöm van ezekhez a dolgokhoz, hanem segíteni akartam a fővárost és a BKV munkáját.”
„A fővárosi cégvezetőknek nem pusztán jogszerűen kell eljárniuk, de nem adhatnak okot olyan látszatra sem, hogy bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással vádolt alakokkal mutatkoznak egy társaságban” – írta közleményében a főpolgármester, miután saját kérésére felmentette Bolla Tibort, a BKV vezérigazgatóját.
Karácsony Gergely elbúcsúzott a BKV-vezértől, ám a többi cégvezető köré rajzolt célkereszt is egyre vaskosabbAz ügy előzménye, hogy hétfőn a 444.hu olyan fotókat közölt, amelyeken az látszik, hogy Bolla szoros kapcsolatot ápolhatott F. Zsolttal, aki a vádak szerint egy BKV-ba beépült bűnszervezet irányítója volt. A cikk megjelenése után a főpolgármester igazoló jelentést kért a BKV-vezérről, amely azonban „nem tudott eloszlatni minden kétséget” arról, hogy Bolla miért mutatkozott a vállalatot milliárdokkal megkárosító bűnszervezet „Nagymester” néven emlegetett fejével. Most az Inforádióban azt állította, hogy F. Zsoltot BKV-munkatársként ismerte meg 2009-ben.
Karácsony Gergely felmentette a BKV vezérigazgatóját„A munkatársam volt, soha semmilyen üzleti kapcsolatban nem voltam vele, sem nekem, sem a BKV-nak nincs a számlagyárhoz köze. Ezt évekig vizsgálta a rendőrség, és nagyon helyesen végigvizsgált minden szálat”
– fogalmazott.
A 444 forrásai szerint ugyanakkor rendszeresen buliztak együtt, feltűntek fesztiválok és sportesemények VIP-részlegeiben, hozzátartozóikkal és a bűnszervezet más tagjaival együtt jártak egzotikus utazásokon, Balin és Kínában. Ezeket a vádakat most teljesen alaptalannak nevezte.
„Kitettek egy képet, hogy én Sanghajban voltam 2020 tavaszán. Én nem voltam Sanghajban 2020 tavaszán, januártól júliusig szabadságon se voltam, a Covid-időszak volt ekkor”
– mondta Bolla. Majd azzal folytatta: „Ő egy munkatársam volt, ismertem, én nem tagadom meg azokat az embereket, akiket ismertem, egyébként pedig amikor kirobbant ez az ügy, én már csak köszönőviszonyban voltam vele, de nyilvánvalóan nem az én feladatom megállapítani azt, hogy hol és milyen számlagyár volt.” Hozzátette, ugyan „itt-ott” találkozhatott vele és készülhettek képek, soha nem utazott vele Balira sem.
„Ismertem, és soha nem tagadom, hogy őt ismertem, de semmiféle üzleti kapcsolatom nem volt vele”
– mondta Bolla.
Majd arról beszélt, hogy azért ajánlotta fel a lemondását, mert a főnöke egy politikus, aki el tudja dönteni, hogy ebben a légkörben tudja-e így folytatni a szakmai munkát. „Annak nem lett volna értelme, hogy minden hét erről szóljon és állandóan ezért kelljen magyarázkodni” – fejtette ki.
„Nem azért, mert bármit el akarok titkolni, nem azért, mert bármit beismertem volna, ami bűn lett volna, hanem azért, mert én azt gondolom, ha ez szolgálja a cég érdekét, hogy nyugalom legyen, akkor fel kell áldozni akár a személyes karrieremet is azért, hogy átvegye olyan a céget, akit nem támadnak úgy, mint az elmúlt időszakban engem.”
Azt is megkérdezték tőle, hogy Karácsony akkor miért mondta azt, hogy nem tudott eloszlatni minden kétséget a BKV-ba beépült bűnszervezet fejével való kapcsolatát illetően. Azt mondta, beszélt utána főpolgármesterrel, akivel arra jutottak, hogy a munkájában szakmailag kivetnivaló nem volt az elmúlt időszakban, a kialakult helyzet miatt döntött ő is így. „Azért, hogy jobb helyzetben legyen a BKV és a főváros, jól döntött” – fogalmazott Bolla. Hozzátette:
„Természetesen az én személyemet ért támadások ellen meg fogom védeni magamat, és mindig ki fogok állni, mert tudom, hogy semmi olyat nem követtem el, ami bűn lett volna.”