Mivel az Orbán-kormány ipari méretű korrupciója miatt nem érkeznek az uniós pénzek, most azt az utasítást adta Orbán Viktor Nagy Márton miniszternek, hogy 20 ezer darab, egyenként 250 ezer eurós letelepedési kötvényt bocsássanak ki, és ezzel vegyenek fel 2000 milliárd forint hitelt – közölte egy szombati Facebook-bejegyzésében a Tisza Párt elnöke.
Magyar Péter úgy értékelt, hogy ezzel a miniszterelnök „külföldi uzsorások kezébe játszaná át” a magyar jövőt.
Úgy véli, az Orbán-kormány látja, hogy a Tiszának már félmillióval több szavazója van a Fidesznél, ezért „retteg, kapkod, és közben mindent elkövet, hogy megtarthassák a lopott szajrét és a hatalmat: még inkább eladósítja hazánkat, és megpróbál gyűlöletet kelteni magyar és magyar között.”
Tisza-kétharmad a láthatáron, Orbán Viktor polgárháborúra gyúrAz ellenzéki politikus bejegyzése végén nyomatékosította, hogy a Tisza Párt nem ül fel a provokációnak, hanem békésen, sok millió magyar emberrel visszaveszi hazánkat, és hazahozza a magyar embereknek járó uniós forrásokat.
Ami a letelepedési kötvényeket illeti, annak volt már egy 2017-ig tartó hírhedt programja Magyarországon. Ötlete Rogán Antal fejéből pattant ki még 2012-ben, hivatalosan arról szólt, hogy külföldiek magyarországi letelepedési engedélyt kaphattak, ha eleinte 250, aztán 300, utána pedig 350 ezer euróért (átszámítva hozzávetőlegesen 110 millió forintért) jegyeztek a letelepedési kötvényből. Ez sok, főleg távol-keleti üzletember számára joggal tűnhetett vonzó lehetőségnek, a nem túlságosan drága kötvényjegyzés fejében ugyanis az egész Európai Unióban szabadon mozoghattak, alapíttattak cégeket és köthettek üzleteket. Arról nem is beszélve, hogy a futamidejének lejártával Magyarország mindenkinek visszafizette a 350 ezer euróját, hiszen államkötvényről volt szó, amellyel egy-egy kötvényvásárló a magyar államnak adott hitelt. A magyar állam a túl magas kamatok miatt körülbelül 20 milliárd forintot bukott a letelepedési kötvényeken. Fő felvevőpiacuk Kína volt.
Az akkor még létező Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal (BMH), a későbbi Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság 2017. végi közlése szerint a programban összesen 19 985 bevándorló érkezett Magyarországra, akik közül 6585-an külföldi befektetőként, 13 300-an pedig a családegyesítésre hivatkozva kaptak letelepedési engedélyt.