Új funkcióval bővül a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) alkalmazása, a BudapestGO: a mai naptól az applikáció lehetőséget ad az utasoknak, hogy rendészeti beavatkozást igénylő esetekben közvetlenül értesítsék a Budapesti Utasbiztonsági Szolgálat központi irányítószolgálatát – írja lapunkhoz is eljuttatott közleményében a BKK.
A tájékoztatás szerint így március 31-től – amennyiben a Budapesti Utasbiztonsági Szolgálat rendészeti munkatársai, illetve a személy- és vagyonőrök nem tartózkodnak a közelben – az utasok a BudapestGO-n keresztül is kérhetnek segítséget.
Az applikáció kezdőképernyőjéről
először a „Továbbiak”, majd a „Segíthetünk?” menüpontra kattintva lehet kiválasztani, hogy balesetről, vészhelyzetről (agresszió, vandalizmus), vagy rendészeti beavatkozást igénylő helyzetről (például kéregetés, szennyezett ruházatú vagy ittas, bódult személy) van-e szó. Előbbi esetben a 112-t, utóbbiban pedig az utasbiztonsági rendszer központi irányítószolgálatát lehet hívni a BudapestGO-ban.
Az új funkció használatáról a BKK áprilisban kampányt is indít, ennek során járműveken, megállóban elhelyezett plakátokon, valamint a vállalat közösségimédia-felületein is edukációs tartalmakkal segíti az ügyfeleket. A fejlesztés fokozatosan, pár napon belül minden felhasználó számára elérhetővé válik az alkalmazásban.
A BKK kiemeli, hogy a január 1-jével a Fővárosi Önkormányzat Rendészeti Igazgatóság hatályba lépett új szervezeti és működési szabályzatának megfelelően megalakult BKK rendészeti osztály a budapesti közösségi közlekedés járatain és megállóiban látja el feladatát a BKK, illetve a BKV korábban is szolgálatot teljesítő vagyon- és biztonsági őreivel összehangolva. A közlemény szerint a rendészek száma folyamatosan nő, a tervezett teljes létszámuk 75 fő lesz.
2025. január 1-től jön a BKK-rendészet, Budapest átveszi Iványi Gábor intézményeit