Karácsony Gergely;Vitézy Dávid;Fővárosi Közgyűlés;budapesti színházak;független előadóművészeti szervezetek;Magyar Péter;Tisza Párt;

Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés március 26-i ülésén

Karácsony Gergely szerint Vitézy Dávid és Magyar Péter fúrta meg a független színházak, előadóművészek fővárosi támogatását

A főpolgármester állítja és szégyennek nevezte, hogy a javaslatot leszavazók, saját embereik pozíciójához kötötték a nehéz helyzetben lévő kulturális ágazat megsegítését. 

Ma van a színházak világnapja. Ennek kapcsán két jó hírt akartam volna megosztani, ehhez képest két rossz hírem van. Az egyik, hogy még mindig nem sikerült megállapodni a kormánnyal a budapesti színházak finanszírozásáról, pedig a hatályos szerződés március végén lejár – közölte felháborodott hangvételű csütörtöki Facebook-posztjában Karácsony Gergely. A főpolgármester szerint a másik rossz hír, ahogy nevezte, derült égből villámcsapás, hogy a Fővárosi Közgyűlés többsége szardán leszavazta a független előadóművészeti szervezetek fővárosi támogatását.

Karácsony a tervek szerint ma jelentette volna be, hogy Budapest a Pro Cultura Urbis Közalapítványon keresztül 150 millió forinttal támogatja a függetleneket, és adománygyűjtő kampányt is indítottak volna a támogatási összeg megduplázásáért. – Ezzel a programmal meg tudtuk volna menteni a független szcénát, amely jelenleg rendkívül nehéz helyzetben van. Ezt sikerült megakadályoznia a Fidesszel együtt szavazó Tiszának és a Vitézy-frakciónak – tette hozzá.

Karácsony Gergely galádságnak nevezte, ami történt, és aminek az okát nem tudja, mert nem mondták meg neki, de aztán mégis, kifejtette: „Nyilvánvalóan azért, mert Vitézy Dávid közben rávette Magyar Pétert, hogy ne szavazzák meg a közalapítvány támogatását, amíg abba nem kerülnek be az ő embereik.” Felhánytorgatta, hogy a városvezetés neveket kért a Tisza Párttól, de ők nem neveztek meg senkit, bár előzetesen azt ígérték, hogy meg fogják szavazni. Mindezt szégyennek és szánalmasnak tartja, de szerinte támogatni fogják a függetleneket, „mert Budapesten a kultúra sokszínű, a művészet szabad, és az is marad”.

Úgy véli, az a kérdés, hogy előbb - vagy utóbb történik-e ez meg.