Elon Musk politikai ámokfutását újabban a tulajdonában lévő autógyártó cég, a Tesla sínyli meg, és nem csak azáltal, hogy visszaesnek az eladásai, hanem azzal is, hogy egy-egy harcias tüntető a cég autóinak megrongálásával igyekszik felhívni a figyelmet a világ leggazdagabb embere által okozott kárra az amerikai közéletben . Nem szép dolog, szó se róla, ám a Trump-adminisztráció arra jutott, hogy az ilyesmi szerintük egyenesen terrorizmus, és úgy tűnik, az FBI is erre az álláspontra helyezkedik.
A republikánusokhoz közeli New York Post cikke szerint az FBI külön munkacsoportot hozott létre azok hatékony felkutatására, akik Tesla járműveket és töltőállomásokat rongálnak meg. A jelenséget Donald Trump korábbi kijelentései nyomán „belföldi terrorizmusnak” nevezték. Az FBI ebben a hónapban eddig 48 olyan esetről kapott bejelentést, amikor Tesla-járműveket, márkakereskedéseket, vagy töltőállomásokat rongáltak meg.
A tízfős munkacsoporthoz az Alkohol-, Dohány-, Lőfegyver- és Robbanóanyag-ügyi Hivatal (ATF) nyomozói és hírszerzési elemzői, valamint az FBI terrorizmusellenes részlegének munkatársai is csatlakoznak. Donald Trump amerikai elnök kemény fellépést helyezett kilátásba a barátja és tanácsadója, a milliárdos Elon Musk érdekeltségébe tartozó Tesla megszaporodott létszámú ellenségeivel szemben. Kilátásba helyezte, hogy a rongálók akár 20 éves börtönbüntetésre is számíthatnak, s hogy El Salvadorba deportálja őket, ahol az Egyesült Államok nemrégiben börtönt bérelt ki a deportált bűnözők számára. „Az erőszakos cselekményeket, a vandalizmust és a belföldi terrorizmust – mint például a közelmúltbeli Tesla-támadásokat – a törvény teljes erejével üldözni fogjuk” - jelentette ki ennek nyomán Kash Patel FBI-igazgató, Pam Bondi amerikai főügyész és igazságügyi miniszter pedig Trump fenyegetéseit szinte szóról szóra megismételve arról beszélt, hogy 20 éves börtönbüntetés és El Salvadorba deportálás várhat a Tesla-rongálókra a „belföldi terrorizmus” miatt.
„Az FBI meghatározása szerint a belföldi terrorizmus olyan erőszakos bűncselekmény, amelyet egyének vagy csoportok követnek el az Egyesült Államokon belül, hazai ideológiai célok által motiválva, a polgári lakosság megfélemlítése vagy kényszerítése, illetve a kormány politikájának befolyásolása céljából” - mondta Rob Chadwick, az FBI korábbi különleges ügynöke a New York Postnak. „Koordinált, erőszakos cselekményekről beszélünk, amelyek egy adott vállalatot céloznak meg, ideológiai meggyőződések által motiválva, amelyek lehetnek környezetiek, politikaiak vagy társadalmiak” - közölte.
Akkorát esett a Tesla árfolyama hétfőn, hogy lenullázta az amerikai választások vége óta elért nyereségétKatasztrófa lett az álomból, avagy Elon Musk, a Fehér Ház fura fantomja