nyugdíj;Pölöskei Gáborné;Kulturális és Innovációs Minisztérium;

Pölöskei Gáborné

- Áder János húga nyugdíjba megy, és stratégiai főigazgatóként folytatja

A kulturális és innovációs tárca továbbra is számít Pölöskei Gáborné szakmai támogatására a szakképzés területén.

Pölöskei Gáborné helyettes államtitkár, Áder János korábbi köztársasági elnök húga nyugdíjba vonul - számolt be az Országos Sajtószolgálathoz eljuttatott közleményében a Hankó Balázs vezette Kulturális és Innovációs Minisztérium.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium köszönetét és elismerését fejezi ki Pölöskei Gáborné szakképzésért felelős helyettes államtitkárnak a magyar fiatalok és a magyar oktatás sikerességét biztosító tevékenységéért, aki 2024. október 31-ével nyugdíjba vonul. Ugyanakkor továbbra is számítanak szakmai támogatására a szakképzés területén,

Pölöskei Gáborné a jövőben az Innovatív Képzéstámogató Központ (IKK) stratégiai főigazgatójaként folytatja munkáját 

- jelezték a közleményben.

„Pölöskei Gáborné a pályafutása során rendíthetetlen elkötelezettséggel és szakértelemmel dolgozott az oktatás fejlesztésén, hozzájárulva számos rendszerszintű változás kialakításához és megvalósításához. Hivatását biológia-földrajz szakos középiskolai tanárként kezdte, majd az OKÉV Közép-magyarországi Regionális Igazgatóságának vezetője lett. Ezt követően az Oktatási Hivatal általános elnökhelyetteseként, majd a Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Oktatási, Gyermek- és Ifjúságvédelmi Főosztályának főosztályvezetőjeként szolgálta a magyar oktatást. 2014-től az Emberi Erőforrások Minisztériuma helyettes államtitkáraként dolgozott, majd 2016-tól a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnöki tisztségét látta el. 2017-től mostanáig szakképzésért felelős helyettes államtitkárként folytatta munkáját” - írja a közlemény.

„Nevéhez kötődik a magyar szakképzés 2020-as rendszerszintű megújítása, melynek mára kézzelfogható sikerei nemzetközi szinten is példaértékűek” - méltatják, hozzáfűzve, hogy a „

nemzetközi megmérettetéseken elért sikerek hatására több európai ország is mintaként tekint a magyar szakképzési modellre”.

Már több mint 330 millió eurónál járhat a pénzügyi szankció összege, amelyet Magyarországnak mindenképpen meg kell térítenie. Az Európai  Bizottságnak nincs más választása, mint behajtani a pénzt.