KDNP;Földi László;végrehajtók;Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága;

- Végrehajtói irodát nyithat a KDNP-s Földi László fia

Várhatóan abban a szigetszentmiklósi körzetben, ahol korábban a Schadl–Völner-ügy egyik vádlottja dolgozott.

Tizenöt helyre keresett végrehajtót a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH), és az egyik megbízást Földi László KDNP-s országgyűlési képviselő fia kapta meg – tudta meg a hvg.hu.

Földi László megerősítette a portál erről szóló értesülését. „Leszögezném, hogy fiam, Földi Márton, aki már felnőttként természetesen külön háztartásban él, szakvizsgázott jogász, s már korábban is pályázott önálló bírósági végrehajtói helyre” – fogalmazott. Hozzátette,

„szakmai pályafutására édesapaként büszke vagyok, amiként másik három gyermekemre is. Mint minden, egészségesen gondolkozó apa, örülök, ha bármelyik gyermekem sikereket ér el”.

Az SZTFH pályázati úton döntött a végrehajtói kinevezésekről. A kiírás alapján azok jelentkezhettek, akik egyebek mellett egyetemi jogi végzettséggel és legalább kétéves gyakorlattal rendelkeznek, valamint letették a végrehajtói szakvizsgát is. Büntetett előélettel senki sem kaphatott kinevezést.

Ugyanakkor a hvg.hu információi szerint

a 15 kinevezett személy némelyikét csodálkozva fogadta a szakma, előfordult például, hogy valaki jelentős végrehajtó-helyettesi tapasztalattal sem jutott lehetőséghez.

A portál úgy tudja, a KDNP-s politikus fia várhatóan abban a szigetszentmiklósi körzetben nyithat majd irodát, ahol korábban a Schadl–Völner-ügy egyik vádlottja dolgozott. A körzet kifejezetten jövedelmezőnek számított az elmúlt években, 2020-ban például 173 millió forint volt a korábbi iroda adózott eredménye, 2021-ben pedig 198 millió forint. A nyereséget ebben a két évben osztalékként teljes egészében kivette a később vádlottá váló tulajdonos.

A meghirdetett végrehajtói helyek közül több is azután üresedett meg, hogy az ügyészség vádat emelt a Schadl–Völner-ügy gyanúsítottjai ellen. Őket azzal vádolták, hogy megállapodtak Schadl Györggyel arról, hogy a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar akkori elnöke – a vád szerint Völner Pál volt államtitkár segítségével – elintézi nekik a végrehajtói kinevezésüket. A vádirat alapján cserébe az így megnyitott irodák bevételét, vagy annak egy részét kellett átadniuk Schadl Györgynek. A végrehajtói kar volt elnöke tagadja a vádakat a jelenleg is folyó bírósági perben.

A Tisza Párt elnöke mindent és bármit megígér az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének az évfordulóján, de a fő üzenete az volt, hogy az Orbán-kormány nem szereti Magyarországot, mert ha szeretné, akkor nem művelné vele azt, amit az elmúlt 14 év alatt.