Az viszont kétségtelen, hogy szerdán a víz- és internetszolgáltatás leállt az üzemben, ám csütörtökre ezt sikerült helyreállítani. A meleghengermű újraindítására minimálisan is heteket kell várni - tudtuk meg. A munkáltató a hét elején arról tájékoztatta ugyanis a dolgozókat, hogy a hengermű dolgozóit az állásidőről november 15-től kezdődően visszahívja. Mint korábban beszámoltunk róla, ebben az üzletágban dolgozó munkavállalókat szeptember második felében küldték állásidőre, s a munkarendet is módosították. Csak délelőtti műszakra álltak át. Utóbbi lépés sokaknál mintegy 30 százalékos bércsökkenést okozott.
Ekkortól, vagyis a következő hónap közepétől a vasmű alkalmazottai elkezdik előkészíteni a hengerelést elindítását. Ez - szavai szerint - minimum 3 hét, miután igen bonyolult és hosszadalmas folyamatról van szó. Így a legjobb esetben is december első heteiben indulhat meg a hengerműben a munka, de az is első körben csak minimális kapacitással.
Se víz, se internet nincs már a Dunai VasműbenKiürül a Dunaferr, a gyár még a „rendes” munkaidőn lévő dolgozóit is elküldi állásidőreAz alapanyag, a szükséges vasbugák a romániai Liberty gyárból, Galați-ból érkeznek majd. Erről korábban is volt szó. Amikor az indiai-brit Liberty Steel megnyerte a dunaújvárosi üzemre szóló pályázatot, akkor az volt az elképzelés, hogy a két üzem szimbiózisban élne, és a Romániában előállított félkész alapanyagból (bugákból) már a dunaújvárosi meleghengerművében készítenek továbbfeldolgozott termékeket. Ha még ez így is lenne, akkor sem lehet jelenleg tetemes termelési tételekről beszélni - fogalmazott megszólalónk. A gyártás felfuttatása ugyanis szintén hetek, de inkább hónapokat vesz igénybe.
Ugyanakkor a legfrissebb hírek szerint a hengerműben folyó munkákért felelős Dunarolling Kft. ellen - amelynek a dolgozóit visszahívnák az állásidőről - az ISD Power felszámolási eljárást indított. Utóbbi cég a korábbi, Liberty Steelt megelőző tulajdonosi csoporton belül az üzem áramellátásáért felelt. Ezzel azonban nincs vége a nehézségeknek, hiszen arról a Népszava is beszámolt, hogy a „folyékony üzletágában”, az acél és a kokszelőállítást végző Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. dolgozói már hónapok óta állásidőn vannak, a vállalat szeptember vége óta lényegében leállt. Ha azonban hinni lehet a indiai-brit tulajdonos tájékoztatásának, akkor hosszú idő után ismét életjeleket adhat a dunaújvárosi acélgyártás.