A Népszabadság volt, a Népszava jelenlegi rovatvezetője, N. Kósa Judit, illetve a 444 újságírója, Kaufmann Balázs kapta a 2016. október 8-án politikai okokból bezárt napilap, a Népszabadság 2024-es díjait. Kaufmann Balázs a szólásszabadságért járó elismerésben részesült, N. Kósa Juditnak az újságíródíjat adták át.
N. Kósa Judit újságíró, író, budapesti helytörténész 1990-től a Magyar Nemzet, aztán 1992-től a Népszabadság kulturális újságírója, szerkesztője, publicistája volt, 2006-tól a lap 2016-os bezárásáig a kulturális és a véleményrovatot vezette. Jelenleg a Népszava véleményrovatának a vezetője, állandó helytörténeti sorozata Lelőhely néven fut a lapban. Több másik elismerés mellett 2001-ben Podmaniczky-díjjal, 2002-ben Népszabadság-díjjal, 2020-ban Magyar Sajtódíjjal tüntették ki. Legutóbbi könyve, a Nagykörút - Történelmi séta Pest főutcáján 2022 -ben jelent meg.
Kaufmann Balázs jelenleg a 444 munkatársa, korábban a HVG Online és a 24 videóriportere volt. 2024. február 2-án ő volt az, aki a Vidéki Prókátor álnéven ismert ügyvéd által kiszivárogtatott információk nyomán a magyar sajtóban először megírta, hogy Novák Katalin volt köztársasági elnök kegyelemben részesítette Kónya Endrét, a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon pedofilügyben kényszerítésért elítélt volt igazgatóhelyettesét. Az ezután kitört botrány Novák Katalin lemondásához, az elnöki kegyelmet ellenjegyző Varga Judit egykori igazságügyi miniszter közéletből való távozásához, nem mellesleg pedig Magyar Péter politikai karrierjének a beindulásához vezetett.
A zsűri tagja Eötvös Pálon, a Népszabadság korábbi főszerkesztőjén kívül Gergely Márton, Inotai Edit és Kelen Károly volt.
A Népszabadság utolsó száma 2016. október 8-án jelent meg. Aznap reggel 8 óra 40 perckor a kiadó, a Mediaworks Hungary Zrt. adott ki egy közleményt arról, hogy Magyarország akkor legnagyobb politikai napilapja „negatívan befolyásolja” a teljes cégcsoport eredményeit, és 2007 óta ötmilliárd forint veszteséget hozott össze. A közlemény még a lap üzleti modelljének az átformálásáról szólt, amiből végül megszüntetés lett.
A Népszabadság bezárásának a híre teljességgel váratlanul érte a szerkesztőséget. Egyrészt azért, mert Magyarország vezető napilapját költözés közben zárták be, a napilap éppen a Mediaworks Futó utcai irodaházából tért vissza a Bécsi úti székházba.. Másrészt azért, mert a Mediaworks közleményében szereplő állítások finoman szólva hamisan csengtek. Csak az egyik figyelemre méltó tény, hogy publikus adatok szerint a Népszabadságot 2,4 milliárd forintos eredménytartaléknál szüntették meg, amely még végelszámoláskor is benne volt a záró mérlegben.