Az izraeli hadsereg több mint húsz dél-libanoni település lakosait szólította fel arra, hogy azonnal hagyják el otthonaikat – írja a The Guardian.
„Bárki, aki a Hezbollah elemei, létesítményei és harci felszerelései közelében tartózkodik, az életét kockáztatja” – közölte az X-en Avichay Adraee katonai szóvivő. A lakóknak azt üzente, az Awali folyótól északra menjenek.
Az izraeli légicsapások eközben tovább folytatódtak Libanonban. Jelentések szerint
egy támadás elvágott egy Libanont Szíriával összekötő, kulcsfontosságú utat, melyet emberek százezrei használnak a bombázások elől menekülve.
A libanoni közlekedési miniszter a Reuters-nek azt mondta, a Masnaa átkelő közelében történt légicsapás egy négy méter széles krátert hozott létre. Áldozatokról vagy sérültekről nem érkezett jelentés. Az IDF katonai szóvivője közölte, a Hezbollah az átkelőt arra használta, hogy katonai felszereléseket juttasson Libanonba.
Az izraeli hadsereg csütörtök este az eddigi egyik legintenzívebb csapássorozatot indította Bejrút déli részén. A célpont állítólag Háchem Szafieddine volt, akit a legesélyesebb jelöltként tartanak számon arra, hogy Haszan Naszrallah utódjaként a libanoni síita milícia következő vezetője legyen.
A Wafa palesztin hírügynökség szerint Gázában is folytatódtak az izraeli támadások. Deir al-Balah városában legkevesebb négy ember vesztette életét egy légicsapásban, harci gépek vették célba a déli Khan Younis több pontját, és a Nuseirat menekülttáborban is tűz keletkezett.
Kilencre nőtt a bejrúti lakóházat ért izraeli légicsapás halálos áldozatainak a számaA hírek szerint eközben az iráni külügyminiszter, Abbász Araghcsi Bejrútba érkezett, ahol a libanoni miniszterelnökkel, Najib Mikatival és a parlamenti elnökkel, Nabih Berrivel találkozik majd.
Mint megírtuk, kedd este Irán két hullámban 180 rakétát – köztük most először bevetett hiperszonikusakat – lőtt ki Izrael felé. Ezek közül sokat még a levegőben sikerült megsemmisíteni, de néhány áthatolt a rakétavédelmen. Az iráni vezetés a Libanonra mért izraeli légicsapássorozat és a kedd hajnalban elindított szárazföldi offenzíva nyomán döntött a támadásról, amelyet az iráni Forradalmi Gárda deklaráltan megtorlásnak is szánt a szövetségesének számító libanoni síita szervezet vezetője, Haszan Naszrallah, illetve a palesztin szélsőséges szervezet, a Hamász politikai vezetője, Iszmáil Haníje Teheránban történt likvidálásáért. Iráni részről megszólalt Ebrahim Azizi, a teheráni parlament nemzetbiztonsági és külpolitikai bizottságának az elnöke is, aki szerint a rakétáik célkeresztjében izraeli katonai létesítmények álltak, de esetleges téves számítások miatt polgári célpontokba is csapódhattak. Később az izraeli hadsereg közölte, hogy nem észlel további fenyegetést, de válaszolni fog a támadásra.
Az iráni elnök is közölte, országa nem akar háborút, de egy izraeli megtorlás esetén keményebb választ ad„Hangosak és félelmetesek a ránk lőtt rakéták, a Hamász terrortámadását sem heverték még ki az emberek”Josep Borrell támogatásáról biztosította az ENSZ-főtitkárt, miután Izrael nemkívánatos személlyé nyilvánította