A személyhívók gyártása, beszerzése, értékesítése mögött egy több céget is tartalmazó hálózat állt, azokat nem Magyarországon gyártották, a termékek soha nem is jártak hazánkban - közölte egy, csütörtök délutáni Facebook-posztban a nemzetbiztonsági bizottság jobbikos elnöke.
Sas Zoltán a testület soron következő, rendes, csütörtöki ülésén kapott információkat a robbanó Hezbollah-személyhívókkal kapcsolatban a szolgálatoktól. Ez alapján megállapítható, hogy a csipogók értékesítésében Magyarországon és Bulgáriában bejegyzett cégek működtek közre. Ezek a cégek kizárólag közvetítő szerepet töltöttek be, feltehetően azért, hogy leplezzék a valódi eredetet, a felhasználókhoz pedig a Tajvan-Hongkong-Libanon útvonalon jutottak el az eszközök.
Kihallgatták a Hezbollah-személyhívók ügyében érintett magyar cég vezetőjét, egyelőre több kérdésre sincs válaszA politikus jelezte, Magyarországnak és a magyar titkosszolgálatoknak nem volt közük az eseményekhez, az ügyben az Alkotmányvédelmi Hivatal további vizsgálatokat folytat a társszerveivel és a nemzetközi partnereivel közösen. Kitért arra is, nem merültek fel olyan kockázati tényezők, amelyek alapján emelni kellene Magyarország terrorfenyegetettségi szintjét.
A Demokratikus Koalíció (DK) egy lapunknak elküldött közleményében azt írta, hogy bár a párt kezdeményezte a nemzetbiztonsági bizottság összehívását, ennek ellenére nem engedték meg a fideszeseknek, hogy részt vegyen az ülésen. „Azt nem tudom eldönteni, hogy a kormánypárti képviselők valójában mitől félnek. A tényektől, a kérdéseimtől vagy a válaszoktól? Mert kérdéseim lettek volna. Például szerettem volna megtudni, hogy ha van együttműködés az izraeli titkosszolgálat és a magyar kormány között, ez mióta van? Azóta, hogy Netanjahu izraeli miniszterelnök Magyarországra látogatott, majd ezt követően a Pegasus kémszoftverrel figyeltek meg ellenzéki képviselőket és újságírókat?” - sorolta kérdéseit Vadai Ágnes.