Teljes a Tisza Párt fővárosi képviselőinek a névsora, én nem ülök be Fővárosi Közgyűlésbe – jelentette be Magyar Péter szokásos vasárnap esti élő műsorában, a „MagyarInfón”, amelyen megosztotta információját arról, hogy várhatóan október 4-én megalakul Budapest főpolgármesterrel együtt 33 önkormányzati képviselővel működő irányító testülete, amelyben a Tisza Párt tíz mandátumot szerzett a június 9-i önkormányzati választáson.
Azóta bizonytalanságban volt a közvélemény, hogy a választáson, majd az azóta eltelt időszakban a legnagyobb ellenzéki párttá nőtt politikai erő nevében ki fog politizálni a fővárosban. Magyar Péter sorolta:
Ordas Eszter,
Porcher Áron,
Böröck-Gémes Szilvia,
Bovier György,
Barna Judit,
Bujdosó Andrea,
Molnár Dániel,
Orbán Árpád István,
Balogh Balázs
és Kollár Kinga
lesz az. A Tisza Párt elnöke egyrészt kiemelte, hogy az utolsóként megnevezett Kollár Kinga ugyan EP-képviselő is, akinek nehéz dolga lesz, de vállalta a kettős feladatot, ami a törvények szerint nem összeférhetetlen. – Az alakuló ülésre a szervezeti és működési szabályzat módosításával érkezünk, mert több jogkort vissza kell adni a fővárosi képviselőknek a főpolgármestertől, aki jelenleg nagyon sok ügyben egyszemélyi döntéseket hozhat. Felelősséget akarunk vállalni a Budapest életét meghatározó döntésekért, de ezt csak úgy tudjuk megtenni, ha ahhoz mi is megkapjuk a szükséges felhatalmazást – fogalmazott Magyar Péter, jelezve, hogy addig hivatalosan is tárgyalni akarnak Karácsony Gergellyel.
Az ellenzéki politikus ugyan furcsállotta, hogy a főpolgármester az utóbbi időben nagyobb támogatója lett az olimpiarendezésnek, mint a Fidesz, de szerinte ha Budapest visszakaphatja az elmúlt másfél évtizedben elvett forrásait, akkor nem elvetendő a kérdés. Csakhogy, mint leszögezte, mindehhez részletes pénzügyi számítások, szakmai viták és végső soron népszavazás szükséges.
Karácsony Gergely: Ha a város fejlesztéséhez olimpia kell, akkor legyen olimpia – VideóElhangzott még a műsorban, hogy a Tisza Párt jó néhány téma közgyűlési megvitatására már készül Budapesten, ezek között említette a korábban Vitézy Dávid által szorgalmazott BKK-rendészetet, a város akadálymentesítését, a közlekedés fejlesztést, az egységes fővárosi arculat kialakítását.
Hármasban egyeztetett Magyar Péter, Kovács Gergő és Vitézy Dávid