;

Közel-Kelet;robbanás;Libanon;Hezbollah;cégügyek;

Mentő érkezik a robbanás-sorozat egyik áldozatával a bejrúti kórházba szeptember 17-én

- Félreértésről beszélt a robbanó személyhívókat forgalmazó magyar cég vezetője

Finoman szólva is zavaros, miként kerülhetett a közel-keleti konfliktus közepébe egy, a XIV. kerületben bejegyzett vállalat. 

„Nem én készítettem a csipogókat, csak egy közvetítő vagyok. Azt hiszem, itt valami félreértés van” - nyilatkozta a BAC Consulting vezérigazgatója, Cristiana Bársony-Arcidiacono az NBC megkeresésére. 

Mint korábban mi is hírt adtunk róla, a magyar vállalat készítette azokat az AR924-es típusú személyhívókat, amiket a Hezbollah fegyveresei használtak. Kedden Libanonban országszerte felrobbantak az eszközök, legkevesebb kilenc embert megölve, 2800-at pedig megsebesítve. A csipogókat attól a Gold Apollo nevű tajvani cégtől rendelték meg, amely jelezte, együttműködésük során felhatalmazták a magyar céget a termékértékesítés során a márkajelzés használatára, ám nyomatékosították: a BAC felel mind a tervezésért, mind a gyártásért.

A hvg.hu megpróbált több információt megtudni a Zuglóban bejegyzett vállalkozásról, amely egy meglehetősen titokzatos cég képét mutatja.

A BAC-ot 2022-ben jegyezték be, s ezen évben 256, tavaly 210 milliós árbevételhez jutott, amiből 5,7 millió, majd 18,2 millió forint profitot könyvelhettek el, amik bár nem nagy számok, de egy frissen alapított vállalat esetében meglehetősen jók. Annak elképzelésére pedig nagy fantázia kell, miért egy ilyen céget választ ki egy tajvani személyhívó-gyártó, a kooperációra - mindezt úgy, hogy az egész régióra vonatkozó munkamenetet átadja nekik. 

Rakétákat, siklóbombákat és tüzérségi lőszereket sikerült megsemmisíteni.