„Az új adó célja egy értékközvetítő, érzelmi biztonságot nyújtó, ugyanakkor szórakoztató médiatér megteremtése, amely egyben edukatív online rádióélményt kínál a kisgyermekes családoknak. A meserádió kínálatában kiemelt szerepet kapnak a magyar mesék, illetve olyan máshol nem elérhető, az MTVA Archívumából származó felbecsülhetetlen értékű tartalmak, amelyek kifejezetten gyermekeknek szólnak, például meseklasszikusok ikonikus művészek előadásaiban, akiket ma már csak archív anyagokból ismerhet meg a felnövekvő generáció.” – adta hírül az induló csatornáról a közmédia, és ami igaz, az igaz, rengeteg nagy név tűnik föl mesélőként élükön Molnár Piroskával és Bodrogi Gyulával, valamint olyan ismert színészek is megszólaltatnak gyerektartalmakat, mint Szombathy Gyula, Schell Judit, Rudolf Péter, Csányi Sándor, Csőre Gábor. Mindezeken túl elhangzott régi felvétel Váradi Hédi tolmácsolásában. A mesemondások között gyermekdalok, hangjátékok, mondókák, versek hangzanak föl, akadnak örökzöld előadók, mint Halász Judit és a Kaláka együttes, de Palya Bea, Hot Jazz Band, Szalóki Ági és alkalomadtán klasszikus zene is felcsendül.
A csatorna reklámmentes, maximum a saját műsorait ajánlja.
Jól nyitott a Meserádió, applikációját mintegy ötezren töltötték le iOS és Android platformokra mindössze 24 óra alatt, a mediaklikk.hu/csukas aloldalt három nap alatt nagyjából 20 ezer látogató kereste fel – közölte szintén a közmédia, úgyhogy elmondható: van igény a csatornára. Fél hattól a Mesés reggel, kilenctől a Mesés délelőtt, déltől a Mesés délután, este hattól a Mesés este, fél kilenctől pedig az Álom birodalom programjai szólnak a friss adón, ahol akadnak kérdéses percek. Ilyen például a reggeli órák üzenete, amikor valami ehhez hasonló hangzik el: „Halihó, hétalvók, ki az ágyból, induljatok el, fedezzetek fel sok csodát!” – mindez háromnegyed nyolckor vagy fél kilenckor rejtély, hogy kinek szól, hiszen a gyerkőcök ilyenkor már bőven iskolában, óvodában lehetnek. Ekkor közönségének képtelenség hallgatnia a Csukás Meserádiót, lévén az okoseszközük sem lehet náluk, emiatt ebben az idősávban reflektálhatna a csatorna azokra a gyerekekre, akik ilyen vagy olyan okok miatt otthon kényszerültek maradni, és épp az adót hallgatják. Az Antenna Hungária adatai szerint egyébként a rádió indulásának napján a legnépszerűbb idősáv a vasárnapi ebéd- és pihenőidő volt, hétköznapokon pedig a lefekvés előtti, esti meseidő alatt, különösen 20 és 21 óra között hallgatták a legtöbben a csatornát.
A Meserádió leveszi a mesemondás terhét a felnőttek válláról, de nem kínál nekik is szóló akusztikus tartalmat, pedig a rádiózás közösségi élmény, a kisgyerekes család feltehetően együtt hallgatja azt.
Megjegyzem, egy gyerek nem csak és kizárólag gyerekzenéket hallgat, főként az instrumentális klasszikus zenéből bőven többet sugározhatna a csatorna. Kifejezetten az éjjeli műsorsáv összetétele furcsa, ilyenkor elsősorban zenét játszik a rádió, de nem altató, nyugtató dallamokat, este 11 körül például egészen pörgős tánczene ment, de az is értelmezhetetlen, miért hangzott föl hajnali fél háromkor az Alma együttestől a Ma van a szülinapom. Az éjjeli sávban sokkal megnyugtatóbb, álmosítóbb zenéket várna az ember, hiszen ha valamit, akkor aludnia kéne ilyenkor a kicsiknek.
A műsorfolyam mesetípusokra oszlik: a "Cifra Palota" mesesávban népmesék, a "Meséből mesébe" sávban hosszabb, klasszikus mesék kerülnek elő. Feltűnően sok a mesélő hangját kísérő effekt, például, ha tüsszent valaki a történetben, az megjelenik hangban, és vannak egyéb más hatások is, ez lehet, hogy illeszkedik a gyerekeket körülvevő, ingergazdag webes környezethez. A Csukás Meserádió fontos küldetése, hogy aktivitásra és környezettudatosságra nevel, több olyan üzenet elhangzik, hogy „töltsetek sok időt a szabadban”, „fedezzétek fel a környezeteteket” stb., ami nagyon hasznos lehet. Olyat is üzen a gyerekeknek a csatorna, hogy aludjanak eleget és mosolyogjanak sokat. Kicsit bugyutának tűnik mindez, főleg az állandó hangeffektek, gyerekkacajok közepette, de nem haszontalan az ismételgetésük, ahogy az sem, hogy az adó a magyar nyelv érdekességeire hívja föl gyerekhallgatói figyelmét.
Végigböngészve a műsort összességében elmondható, hogy az alig egy hete útjára indult Csukás Meserádió eddig leginkább egy gyerek-Spotifyra emlékeztet, ahol a nap 24 órájában szól a gyerektartalom, de mindez még sokat változhat.