Feljelentést tesz az egészségügyben tapasztalható állapotok és a kórházi klímák kötelező karbantartásának elmaradása miatt, illetve az állam által a piaci ár felett megvásárolt irodaházak ügyében (itt Gyurcsány Ferenc, a DK-elnöke is a hatóságokhoz fordult) Magyar Péter. A Tisza Párt elnöke a Völner-Schadl ügyben pedig felülvizsgálati indítványt nyújt be.
Magyar szerint a „Völner-Schadl-Rogán ügy” az utóbbi évtizedek legnagyobb korrupciós ügye Magyarországon, a Központi Nyomozó Ügyészség nyár elején mégis lezárta az ezzel kapcsolatos nyomozást. Mivel hivatalosan nem Magyar volt a feljelentő, hanem az egykori fideszes képviselő Tényi István, neki lett volna lehetősége határidőig felülvizsgálati indítványt benyújtani az azóta lezárult vizsgálat kapcsán, ám ő ezzel nem élt. Most viszont már bármelyik magyar állampolgárnak van lehetősége ezt megtenni, aki úgy gondolja, hogy a nyomozóhatóság nem a jogszabályoknak megfelelően járt el, és nem merített ki minden lehetőséget, hogy vádat emeljen a gyanúsított ellen. Magyar Péter kedden nyújtja be a felülbírálati indítványt az ügyészség megszüntető határozata ellen.
A Tisza Párt elnöke hosszan beszélt a kórházi látogatásai során tapasztaltakról, a nem működő vagy nem is létező klímaberendezések mellett többször szóba hozta a WC papír és fertőtlenítőszer hiányát az intézményekben.
Bejelentette, ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz az egészségügy állapota miatt.
Arról is beszélt, birtokukban van egy olyan levelezés, amelyben a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság igazgatója elismeri, hogy több helyen nem került sor a klímák kötelező éves fertőtlenítésére, karbantartására. Emellett feljelentést tesz hűtlen kezelés és korrupciós bűncselekmények, valamint hivatali visszaélés gyanúja miatt a kormány túlárazottnak tartott irodaépület vásárlásai miatt, amelyből több esetben egy a Tiborcz Istvánhoz köthető magántőkealap profitált. Az épületeket Magyar szerint 40-70 százalékkal a piaci ár fölött vásárolta meg a kormány.
Magánemberként szereti, de most furcsának tartja
Egy esetleges olimpiai pályázat kapcsán Magyar Péter azt mondta, egyelőre nincs az ügyben a pártnak kiforrott álláspontja, és bár magánemberként nagyon szereti az olimpiát, furcsának tartja, hogy ez az ötlet egyáltalán felmerülhet, amikor egészségügy-, oktatás-, szociális szféra és a közlekedés területén több ezer milliárd forint hiányzik, és egy esetleges pályázat részleteiről semmilyen anyagi mutatót, megtérülési számítást nem hoztak nyilvánosságra. Szerinte akkor lehet erről a kérdésről érdemben beszélni, ha ezek a területek megkapják a megfelelő finanszírozást, a főváros visszakapja azt a pénzt, amit a kormány szolidaritási adó címén elvesz, ha a MOB vezetői részletes tájékoztatást nyújtanak a rendezés költségeiről és ezután a kormány országos ügydöntő népszavazást kezdeményez a kérdésről.
Magyar Péter bejelentette egy új korrupcióbejelentő felület, egy úgynevezett digitális gyóntatószék elindítását is. Ehhez egy olyan informatikai platformot fognak alkalmazni, amelyet nemzetközi oknyomozó portálok is használnak, és amely garantálja a bejelentő anonimitását. Emellett, ha szükség van rá, jogi segítséget is nyújtanak a bejelentők számára. Bár a szó jogi értelmében vett tanúvédelmet vagy vádalkut nem tudnak garantálni, és nem tudja mennyi ügyből lesz végül feljelentés, bízik a nyilvánosság erejében. Emellett beszélt a Ludas Matyi Alapról, amelybe a párt EP-képviselői 4,6 millió forintot utalnak minden hónapban különböző jótékonysági célokra, de várják a további felajánlásokat is.