;

feljelentés;Demokratikus Koalíció;Gurcsány Ferenc;irodavásárlás;

- Gyurcsány Ferenc feljelentést tett az Orbán-kormány irodavásárlásai miatt

A Demokratikus Koalíció szerint az ügyben közönséges lopásról van szó. 

Hűtlen kezelés és pénzmosás gyanúja miatt tett feljelentést a Legfőbb Ügyészségen az Orbán-kormány 600 milliárd forintos irodaház-vásárlása miatt Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke - közölte egy lapunknak is elküldött tájékoztatásában az ellenzéki párt.

Szakértők szerint az ingatlanokat 40 százalékkal túlárazva veszi meg az állam Orbán Viktor veje, Tiborcz István és barátja üzleti köreitől. A DK úgy számol, hogy a fideszes milliárdosoktól vásárolt irodaházakra költött 600 milliárd forintból 15 ezer lakást lehetne venni egyetemi hallgatóknak, pályakezdőknek, fiatal házasoknak és családosoknak. Egy súlyos lakhatási válság közepén, amikor az albérleti díjak és az ingatlanárak milliók számára megfizethetetlenek, egy szociáldemokrata kormány nem irodaházakra, hanem olcsó, megfizethető lakásokra költi az állami bevételeket. Az ellenzéki párt megjegyezte, hogy közönséges lopás, köztörvényes bűncselekmény amit az Orbán-kormány tesz. 

Még májusban, a Válasz Online cikke nyomán lapunk is beszámolt, hogy az elmúlt 35 év legnagyobb ingatlanpanamája sejlik fel a zuglói Dürer Irodaház, a Bosnyák téri Zugló Városközpont Irodaház, valamint a Kopaszi-gát melletti Budapart Irodaház megvásárlásával. Összesen mintegy 350 ezer négyzetméternyi irodaterületről szól az a felülről szervezett, államkapitalista jellegű, három lépésből álló ingatlanmutyi-sorozat, amelynek keretében 580-600 milliárd forint landolhat NER-közeli üzletembereknél.

A portál szerint a Dürer Park irodaházainál a fő kedvezményezett Tiborcz István, a miniszterelnök veje, illetve az Orbán Viktor önjelölt  kötélbarátjaként ismert Garancsi István. A Bosnyák téri projekten Balázs Attila, a NER térkő- és kavicsügyben ismert vállalkozója nyer nagyot, a Budapartnál pedig újra Orbán Ráhel férje és Garancsi István bukkan fel, kiegészülve Hernádi Zsolt Mol-vezérrel. Az ingatlanvásárlásokról titkos kormányhatározatok alapján döntöttek.

A Nemzetgazdasági Minisztérium ugyanakkor azt állítja, hogy a sajtóban megjelent „félrevezető és egyoldalú” híresztelésekkel ellentétben a magyar állam a piaci árakhoz képest kedvezőbb áron jut a XXI. századi igényeknek megfelelő, modern irodakomplexumokhoz, minden esetben betartva a felelős gazdálkodás alaptörvényi és törvényi kritériumait. 

Svédországot 30 ezer, Ausztriát és Romániát 10-10 ezer euróra büntették, amiért az általuk biztosított magasabb jövedelem megzavarhatja a környező országok alacsonyabb jövedelmű lakosainak választói akaratát.