;

Kiss László;korrupciógyanú;Demokratikus Koalíció;

- Kép- és hangfelvételek is alátámasztják az óbudai polgármester elleni korrupciós gyanút

Mindez arra utalhat, hogy Kiss Lászlót huzamosabb ideje megfigyelték. 

Összesen három ember letartóztatását rendelte el pénteki ülésén a Budai Központi Kerületi Bíróság az óbudai korrupciós ügyben - derül ki egy, lapunknak is elküldött közleményében a Fővárosi Törvényszék. 

Mint arról korábban mi is hírt adtunk, köztük van a Demokratikus Koalíció (DK) III. kerületi polgármestere, Kiss László is.

Bár a bírósági tájékoztatás nem nevezi meg, egyértelműen az ellenzéki politikus az, akit vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettének, valamint versenyt korlátozó megállapodás közbeszerzési eljárásban bűntettének, továbbá jelentős értékre elkövetett pénzmosás bűntettének elkövetésével gyanúsítanak. 

A gyanút a többi között tanúvallomások,  gyanúsítotti vallomások, okirati bizonyítékok, valamint lefoglalt kép- és hangfelvételek is alátámasztják. Mindez pedig arra utalhat, hogy a hatóságok titokban megfigyelték az érintetteket, így Kiss Lászlót is. 

A bíróság indoklása szerint a bűncselekmény jellege, annak szervezett elkövetési módja, a nyomozás állása és iránya, továbbá a gyanúsítottak befolyásolási szándéka és képessége miatt alappal feltehető, hogy enyhébb kényszerintézkedés alkalmazása, valamint a gyanúsítottak szabadlábon hagyása esetén a még az eljárásba be nem vont személyek jogellenes befolyásolásával, a még fel nem kutatott tárgyi bizonyítási eszközök, adatok megsemmisítésével vagy elrejtésével a bizonyítási eljárást meghiúsíthatnák vagy megnehezíthetnék. 

Az alapos gyanú szerinti bűncselekmény széles körű társadalmi elítélése és kiemelkedő tárgyi súlya, a nyomozás érdeke, valamint a gyanúsítottak közötti szoros személyi kapcsolatok miatt a bíróság megítélése szerint az eljárási célok kizárólag a legszigorúbb kényszerintézkedés alkalmazásával biztosíthatóak.

A végzés nem végleges, de végrehajtható.

 A megalapozott gyanú szerint Kiss László 2019 októberi polgármesterré választását követően megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak az önkormányzattól, aminek a fejében neki és további, az önkormányzatnál dolgozó hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell fizetni. A vesztegetési pénz eredetének és céljának leplezése érdekében az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott gazdasági társasággal. A valóságban a színlelt vállalkozási szerződésekben írt szolgáltatást, termékbeszerzést nem a szerződő cégek, hanem más gazdasági társaságok teljesítették a szerződésben vállalt árnál alacsonyabb összegért. Esetenként a vállalt munkát az önkormányzat alkalmazottai végezték el

Azokért bűncselekményekért, amelyekkel Kiss Lászlót vádolják, akár 15 év szabadságvesztés is kiszabható.

Szerinte a magyarság nemzeti identitásának nincs ellenségképe.