Továbbra sem árulja el a Honvédelmi Minisztérium (HM), hogy tavaly összesen mennyi, 45 évesnél idősebb, katonát küldtek el a seregből „fiatalítás” címszó alatt, ám szakmai forrásaink abban egyetértenek, ezres nagyságrendről van szó.
„Lényegében féloldalas amerikai katonai modellt valósított meg Szalay-Bobrovniczky Kristóf új miniszter”
– fogalmazott egy szakmai forrásunk.
Hunyaditól Bemig, avagy öt hadvezér a magyar történelemből, akit Szalay-Bobrovniczky Kristóf simán kirúgott volna a legnagyobb győzelmei előttA katonák legalapvetőbb munkakörülményeit is egy tollvonással bármikor felülírhatja a felső elvárás, továbbá a hadsereg nincs szakszervezet sem, amely felszólalhatna az állomány jogaiért. „Ugyanakkor mindez az amerikai hadsereg jóléti juttatásai nélkül történt. A katonai állás ugyanolyan bizonytalanná vált, mintha egy multicégnél élnének, de nem látszanak ennek a változásnak az előnyei. Eddig hallgatólagos megállapodás volt arról,
hogy a katona akár kockára teszi az életét, miközben messze nem keres annyit mint egy versenypiac cégnél, de kiszámíthatóbb életpályának néz elébe. Az új rendszer pontosan ezt a kiszámíthatóságot nullázza le”
– vélekedett. Nem így látja a HM: a tárca tavalyi közleménye szerint a »fiatalításnak« nevezett elbocsátási hullám „a rendszerváltozás óta példátlanul előnyös módon, a több évtizedes katonai szolgálat kiemelten méltányos elismerése mellett nyit utat egy fiatal parancsnoki generáció felemelkedéséhez.”
Eddig senkinek sem kellettek a Magyar Honvédség pénzért kínált címzetes rangjaiKötelező vetélkedőt hirdettek a Magyar Honvédségnél: az első három helyezett jutalmat kap, az utolsó három bukhatja a beosztását