40 millió forintot Bayer Zsolt a Szerencsejáték Zrt-től a Mongóliáról szóló tévésorozatra. Körbe is utazta az ázsiai országot - írta egy lapunknak is elküldött közleményében a Demokratikus Koalíció (DK) országgyűlési képviselője.
Sebián-Petrovszki László felidézte, hogy amikor a pártja arról kérdezte a kormányt, hogy mire kapott a Fidesz ötös számú párttagkönyvének tulajdonosa ekkora dotációt egy állami cégtől, akkor a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára, Dömötör Csaba azt válaszolta, hogy a vállalat „kiemelten fontosnak tartja, támogatja az értékteremtő kezdeményezéseket a hazai kultúra, oktatás, egészségügy, valamint a sport területén".
Felmentették a DK politikusát, Bayer Zsolt felesége újra bukott a vérplazma-bisznisz ügyébenAzonban a párt nem elégedett meg ezzel a válasszal és kikérte magát a szerződést is. E szerint Bayer Zsolt egy Mongóliáról szóló tévésorozatra kapta a közpénzt. A 14 részes alkotást - amit egyébként az állami média műsorán tekinthettek meg a nézők - „A Szent Kelet vesztett varázsa" címet viseli, amelyet „az értékteremtés és kultúra dream team-je” hozott össze. Bayer Zsolt mellett az ElkXrtuk című propagandafilm producerének, Kálomista Gábornak a fia, valamint Rogán Antal feleségének unokatestvére is részt vett az elkészítésben.
„A sorozat első részének első perceiben nemcsak a repülőre ülő Bayer Zsoltot láthatjuk, hanem egy térképes animációval is bemutatják a nézőnek, hogy az elsőszámú propagandista milyen útvonalon utazhatta körbe az ázsiai országot közpénzből” - fogalmazott Sebián-Petrovszki László.
A sorozat 2024. februári sajtótájékoztatóján Bayer Zsolt azt mondta, bemutatja az országot és annak lakóit, valamint feltárja a magyar és a mongol kultúra, történelem közös szálait is. 12 epizód a különböző régiókat ismerti, majd a záró adás során történészek és kutatók segítségével DNS-egyezéseket keresnek a magyarok és mongolok között, ami alapján „egészen Aba Sámuelig” visszavezethető a közös vérvonal. Ehhez az MTVA a maga részéről annyit fűzott hozzá, hogy a sorozatban a mongol gasztronómia, kultúra és életmód elevenedik meg a Góbi-sivatagtól az Altai-hegységen át az ősi városig, Karakorumig.