;

Magyarország;női kézilabda;Brazília;párizsi olimpia 2024;

- Elképesztő hajrában győzték le Brazíliát a magyar női kézisek

Simon Petra bánkódott a franciák ellen elvesztett meccs miatt, szóval öt másodperccel a vége előtt bombagóllal szerezte meg a magyar válogatott 25-24-es győzelmét jelentő találatot a párizsi olimpia női kézilabdatornáján, a csoportkör második fordulójában.

Remekül kezdte a találkozót Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese, amely az első negyed órában vezetett és az ellenfél futott az eredmény után. A dél-amerikaiak 3-2 után a 17. percben kerültek ismét előnybe (6-7), ezt követően a magyaroknak kellett futni az eredmény után.

A 20-25. perc között mély hullámvölgybe került a magyar együttes, a brazilok háromgólos előnyre tettek szert, amit a szünetig meg is őriztek (12-15). A második játékrész eleje kiegyenlített küzdelemmel kezdődött, a 35-40. perc között újabb hullámvölgy következett be a magyarok játékában, ekkor sem a védekezés, sem a támadás nem működött, a brazilok a 39. percben már öt góllal vezettek (13-18).

A magyarok azonban nem omlottak össze, fokozatosan elkezdték ledolgozni a hátrányukat, De Paulát kivették a játékbó, vezéregyéniségük nélkül kevésbé voltak hatékonyak a brazilok. Az utolsó 10 perc egygólos magyar hátránnyal kezdődött. Az 56. percben Debreczeni-Klivinyi Kinga egyenlített (23-23), 3 perc volt hátra, amikor 24-24-nél Böde-Bíró védte Araujo ziccerhelyzetből leadott lövését. 38 másoderc volt hárta, amikor megint Böde-Bíró mentett bravúrral, 23 másodperccel a vége előtt időt kért a magyar kapitány. A magyarok támadhattak a győztes gólért és 5 másodperccel a vége előtt a csapat legfiatalabb játékosa, a 19 éves Simon Petra bombázott a jobb felső sarokba (25-24). A magyarok következő ellenfele kedden Angola lesz.

Csapat vagyunk, hatvan percig küzdöttünk, nem vezethetsz mindig, de küzdeni kell a győzelemért, az előző meccsen a hajránk nem volt jó, most sikerült eredményesen befejezni a meccset. Nagyon fontos volt, hogy végig hittünk benne, hogy sikerül megoldanunk. Örülök, hogy a legfiatalabb játékosunk, Simi szerezte a győztes gólt, így születnek a nagy kézilabdázók – nyilatjozta lefújás  után Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány. Klujber Katrin azt mondta, „elcsúszott” a védekezése, amikor hullámvölgybe kerültünk, nagy helyeket kaptak, de nagyon keményen küzdöttek, vetődtek a labda után, a végén Simon Petra belőtte a győztes gólt. – Sokszor tűnhetett úgy, hogy elment a mérkőzés, de mi végig hittünk magunkban – tette hozzá.

Debreczeni-Klivinyi Kinga nagyon büszke a csapatra: Nem adtuk fel egyetlen pillanatra sem. Köszönjük a szurkolóink támogatását, akik belehajszoltak minket a győzelembe! Nagyon boldog vagyok. Az első félidőben saját magunk ellenségei voltunk, kidobáltuk a labdákat. Megszólalt a győztes gól szerzője, Simon Petra is: – A végén figyeltem az órát, amikor nem léptek ki rám a védők, akkor ellőttem a labdát, örülök, hogy bement. Az első meccs nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, nagyon jó ehhez a csapathoz tartozni, hittek bennem a lányok, ez sokat jelent.

A Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jászó Ádám, Kós Hubert összeállítású 4x100 méteres magyar férfi gyorsváltó a nyolcadik helyen végzett a párizsi olimpia medencés úszóversenyeinek szombati nyitónapján.