Június 30. volt „a Fudan napja” – leplezte le Tompos Márton, a Momentum elnöke Facebook-oldalán a fel nem épített egyetem történetének egyik csúcspontját, amikor is ki kellett volna derülnie, hogyan segíti pártunk és kormányunk békeharcát a fel nem épített egyetemet működtető alapítvány. – A Kormány legkésőbb 2024. június 30-áig beszámol az Országgyűlésnek az Intézmény létesítésével kapcsolatos beruházás előkészítéséről és a megvalósítás tervezett költségeiről – áll a Fudan Hungary Egyetemért Alapítványról, a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány részére történő vagyonjuttatásról szóló 2021. évi LXXXI. törvény 7. paragrafusában. Az ellenzéki országgyűlési képviselőnek azonban csalódnia kellett.
– Sehol a beszámoló. Nincs, nuku, nyista. Nem tudjuk meg a sikereket, a nagy kalandokat, a felejthetetlen emlékeket. Minden hiába. Annyit tudunk meg, hogy Kecskeméten a Fudan a nemzetközi diákjainak tartott versenyt, de azt is az MNB támogatta, nem az alapítvány – írta Tompos kellően pikírt és gunyoros bejegyzésében. Utalva arra, hogy az EP-választás után közvetlenül lemondott Csák János kulturális és innovációs miniszter tárcájához tartozik a kínai egyetem beruházása, az ellenzéki politikus feltette a kérdést: „Csák elvtárs már sz*rt sem ér?”
Tompos Márton ígéri, megkérdezi majd írásban is, de állítja: „Szomorú nap ez a nem létező egyetemek alapítványainak, és azoknak a kiváló férfiaknak és nőknek, akik halált megvető bátorsággal veszik fel hónapról hónapra a fizetésüket az alapítványnak végzett dicsőséges munkájukért. Többet érdemel ez az ország ennél.”
A napokban számoltunk be arról, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálja, végeznek-e érdemi munkát két vagyonkezelő alapítvány kuratóriumi és felügyelő bizottsági tagjai. Egyik éppen a Fudan Hungary alapítvány az, amelyiknél Polt Péter legfőbb ügyész ugyanis feljelentésként értékelte a DK-s Vadai Ágnes ezzel kapcsolatos kérdését. Azért is érdekes, hogy mi lehet a kormánybeszámolóban, amelynek egyelőre nyoma sincs, mert éppen a momentumos politikus kérte ki tavaly ősszel az alapítvány 2022-es pénzügyi beszámolóját, amelyből kiderült: a törvényileg előírt 600 millió forint helyett 6 milliárdot kaptak az adófizetők pénzéből.
A Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálja, végeznek-e érdemi munkát két vagyonkezelő alapítvány kuratóriumi és felügyelő bizottsági tagjaiA Fudan Egyetem tiszteletbeli professzorának nevezték ki Matolcsy GyörgyötNem óhajt nyomozni a rendőrség a nem létező Fudan Egyetem alapítványának ügyében