;

borászat;Portugália;sérülés;Erasmus;tanulmányút;

Illusztráció

- Magyar diákok sérültek meg Portugáliában, átverhették őket egy tanulmányúttal

A meghirdetett programmal ellentétben egyelőre nem tanultak bort készíteni, helyette hibás dobozokat ragasztottak.

Három hét alatt tanulták volna meg a portugál zöld bor készítését azok a diákok, akik az Erasmus-program keretében utaztak tanulmányútra. Egyelőre ebből nem valósult meg semmi, mivel helyette ipari ragasztógéppel sérült dobozokat javítanak. Azt viszont nem tanították meg nekik, hogyan kell használni a gépet, így többen megsérültek – derült ki az ATV Híradóból.

„Amivel én dolgoztam ragasztópisztoly, az különösen furcsa volt, mivel gyorskötözővel volt az aljához rögzítve a vezeték, amiből még ugyanúgy jött ki forró ragasztó. A sérülés után a ragasztó kemikáliáját nem tudjuk, hiába kértük el, a munkaügyi jelentést sem kaptuk meg azzal kapcsolatban, hogy mégis milyen baleset történt ott” – mondta a csatornának egy 16 éves, borász technikusnak készülő magyar fiú.

Az édesanyja közölte, őket a fiú társai értesítették.

„16 éves, egyedül ő nem intézkedhet, az utazást szervező hölgy pedig a nyelvi tudásának hiányosságára hivatkozva ezt nem hajlandó megtenni. Szerintünk elsősorban a borászat hibázott, mert nem tartottak oktatást a gyerekeknek, és nem adtak védőfelszerelést. Másodsorban az utazást felügyelő, kísérő Kft. által kiküldött hölgy, mert szerintünk a 16 éves gyereket rögtön kórházba kellett volna szállítania”

– fogalmazott.

A csatorna szerint a ragasztópisztoly a diák bal kezén szinte teljesen leégette a tenyerét. Ezt látta a munkavezetője is, de még a baleset utána is dolgoznia kellett. A munkaidő végén, a szálláshelyről vitette magát kórházba. A család próbálta felvenni a kapcsolatot a portugál munkaügyi szervekkel, de eddig nem járt sikerrel.

Nem sokkal az ATV Híradó adása előtt a sérült fiú felhívta a szüleit, és azt mondta nekik, hogy

többen azzal fenyegették, rosszul jár, ha jogi lépéseket tesz a család.

Ezért konzuli védelmet kértek.

A mostani 23 helyett októbertől Budapesten 13 felnőtt és 3 gyermekügyeleti pont működne – áll a Országos Mentőszolgálat lapunk birtokába került koncepciójában.