;

tenisz;Wimbledon;Carlos Alcaraz;

Krejcikova azt mondta, ez karrierje és egész élete legjobb napja;

- Teljesült Carlos Alcaraz gyerekkori álma, címet védett Wimbledonban

Novak Djokovic két sima és egy szoros szettben alulmaradt a wimbledoni tenisztorna döntőjében. Női egyesben a párosspecialistaként számon tartott cseh Barbora Krejcikova diadalmaskodott.

Megismétlődött a 2023-as finálé Wimbledonban, miután újra a címvédő Carlos Alcaraz és a 24-szeres Grand Slam-győztes Novak Djokovic jutott a döntőbe. Alcaraz – csakúgy, mint az elődöntőben Danyiil Medvegyev ellen – a pénzfeldobást követően úgy döntött, fogadni szeretne, ez a döntése pedig kifizetődőnek bizonyult. Mintegy 15 percen át gyűrték egymást Djokovic szervajátékánál, végül az ötödik break­labdájával élni tudott a spanyol. A 37 éves szerb a folyatásban még egyszer elveszítette adogatását, Alcaraz könnyen húzta be az első szettet.

A hétszeres wimbledoni bajnok Djokovic a folytatásban sem tudott emelni a teniszén, Alcaraz azonnal breakelte, s mindössze 35 perc leforgása alatt 2-0-s vezetésre tett szert. A harmadik szettben Djokovic felzárkózott, 4:4-ig fej fej mellett haladt riválisával, de ekkor Alcaraz ismét breakelt. A fiatal spanyol keze már gyakorlatilag a trófeán volt: negyven semmire vezetett, a szerb azonban fogadóként három meccs­labdát is hárítva egalizált. Alcaraz nem tört össze, és 6:6 után rövidítésben 7-4-re behúzta a szettet s vele a meccset.

Nem erre az eredményre vágytam, főleg figyelembe véve az első két szettet. Carlos túlságosan jól játszott. Próbáltam kitolni a mérkőzést, de megérdemelten győzött, gratulálok neki – értékelt Djokovic, akinek veresége azt jelenti, hogy a wimbledoni sikerek terén nem tudta beérni a nyolcszoros bajnok Roger Federert, és nem tudta megszerezni 25. GS-címét, amivel az örökrangsorban egyedül lenne éllovas, lehagyva az 1960-as, 70-es évek ausztrál sztárját, Margaret Courtot.

Álom számomra, hogy újra megnyerhettem ezt a trófeát. Gyerekkoromban mindig erre gondoltam. Nagyon jó érzés. Ez a legszebb torna és a trófea, amit megnyerhetek – jelentette ki Alcaraz, aki az open erában Federer mellett az egyetlen olyan játékos, aki pályafutása első négy GS-döntőjét megnyerte. Alighanem nem is az utolsót!

Egy nappal korábban Barbora Krejcikova nyerte a női egyest, a cseh játékos három szettben győzte le Jasmine Pao­linit. A párosban tíz Grand Slam-győzelemmel rendelkező 28 esztendős cseh játékos ezzel egyéniben megszerezte pályafutása második GS-trófeáját.

Gyerekkori álma vált valóra a kedvenc tornáján, jelentette ki Alcaraz

Teniszkarrierem és az egész életem legjobb napja – jelentette ki Krejcikova, aki Jana Novotna (1998), Petra Kvitova (2011, 2014), illetve Marketa Vondrousova (2023) után a negyedik cseh győztes. – Nagyon nehéz elmagyarázni, mit érzek. Két héttel ezelőtt durva első mérkőzésem volt, a formám sem volt igazán jó. Most mégis wimbledoni bajnok vagyok!

Wimbledoni tenisztorna, döntők:

Férfi egyes: Carlos Alcaraz (spanyol, 3.)–Novak Djokovic (szerb, 2.) 6:2, 6:2, 7:6 (7-4)

Női egyes: Barbora Krejcikova (cseh, 31.)–Jasmine Paolini (olasz, 7.) 6:2, 2:6, 6:4

Férfi páros: Harri Heliövaara, Henry Patten (finn, brit)–Max Purcell, Jordan Thompson (ausztrál, 15.) 6:7 (7-9), 7:6 (10-8), 7:6 (11-9)

Női páros: Katerina Siniaková, Taylor Townsend (cseh, amerikai, 4.)–Gabriela Dabrowski, Erin Routliffe (kanadai, új-zélandi, 2.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-1)

Anglia 58 év múltán egyről a kettőre jut vagy Spanyolország – 1964, 2008 és 2012 után – negyedszer lesz Európa legjobbja.