Németország;Spanyolország;hibák;beadvány;játékvezetés;futball-Eb 2024;

A vitatott esett, amikor a német Musiala lövése Cucurella kezéről pattant le

- Egy vitatott bírói ítélet miatt háromszázezren kérik a német-spanyol Eb-negyeddöntő újrajátszását

A házigazdák kiesése miatt feltehetően elkeseredett szurkolók követelése több okból sem reális.

Több mint háromszázezren írták alá azt az online beadványt, amely kéri: bírói hiba miatt játsszák újra a házigazda német válogatott és a spanyol csapat negyeddöntőjét a labdarúgó Európa-bajnokságon. A pénteki stuttgarti találkozón, amely hosszabbítás után az ibériaiak 2-1-es sikerével zárult, Anthony Taylor játékvezető – ahogy arról lapunk is beszámolt – nem ítélt büntetőt, amikor a spanyol tizenhatoson belül Marc Cucurella kezéhez ért a labda.

A petíció benyújtói és az azt vasárnap reggelig aláíró mintegy 315 ezer szurkoló szerint ez az angol bíró több rossz ítéletének egyike volt. Igaz, a spanyolok kárára elmaradt ítéleteket nem említik. A Népszava is megemlítette tudósításában például azt a két esetet, amikor a spanyol Pedri ellen a német Kroos szabálytalankodott.

Előbb a mérkőzés 5.. majd 7. percében:  „Kroos kőkeményen lépett oda Pedrinek, akit ápolni kell. A spanyolok lapot reklamálnak, de a játékvezető, a brit Taylor mindenkit elzavart. (...) Ez gyors volt, Kroos gyakorlatilag lerúgta Pedrit a pályáról, a Barcelona 21 éves középpályása pedig cserét kért. Olmo az érkező. Kroos mindkét szabálytalanságért sárgát kaphatott volna, de nem kapott.”

Végül a 67. perben Olmo lerántásáért már a rutinos német középpályásnak villant a sárga, de nem a piros, ami a korábbiak fényében kétszeresen is kijárt volna. Mindenesetre a beadvány várhatóan szimbolikus jelentőségű marad, mivel az európai szövetség (UEFA) a torna előtt közölte: az olyan esetek, mint amilyen Cucurelláé is volt, amikor a kar nincs „természetellenes pozícióban”, nem érnek büntetőt.

A győztes spanyolok kedden a világbajnoki ezüstérmes franciákkal mérkőznek meg Münchenben a fináléért, az elődöntőt az M4 Sport élőben közvetíti.

2-1 lett a vége, ezen az Európa-bajnokságon az első negyeddöntőként, amelyik a rendes játékidőben dőlt el.