;;

Hollandia;Törökország;negyeddöntő;futball-Eb 2024;

- Öt perc alatt fordítottak a hollandok, Törökország legyőzése után az angolokkal játszhatnak a döntőbe jutásért

2-1 lett a vége, ezen az Európa-bajnokságon az első negyeddöntőként, amelyik a rendes játékidőben dőlt el.

Szinte végig kemény, feszített iramú meccs volt, már az első percben Depay került volna helyzetbe, azonban elég csúnyán elszúrta a lehetőségét. Pár perccel később megint ő tűnt fel a török kapu előtt, ekkor Akaydin blokkja miatt nem tudott kapura lőni.

A kezdeti holland dominancia után inkább a törökök lettek a kezdeményezőbbek. Ennek a 35. percben lett meg az eredménye: Güler jobb oldalról érkező beadását Akaydin értékesítette, aki a 35. percben fejjel juttatta a kapuba a játékszert (0-1). Bár a félidő utolsó felében inkább a hollandok birtokolták a labdát, Roland Koeman alakulata meglehetősen ötlettelennek és veszélytelennek tűnt.az első félidőben

A második félidő holland fölénnyel indult, de ismét a törökök alakítottak ki helyzeteket. Az 55. percben Güler megcélozta a jobb alsót, amit Veerbuggen csak egy bravúros vetődéssel tudott a kapufára tolni. Bár a labda leginkább a hollandoknál volt a meccs ezen periódusában, de fölényüket nem tudták érvényesíteni, egészen a 70. percig: ekkor Depay egy kisszöglet utáni beadását De Vrij értékesítette. A holland játékos viszonylag messziről, majdhogynem senkitől sem zavartatva tudta a labdát a bal alsóba juttatni, újra nyílttá téve az összecsapást. Öt perccel később pedig Dumpfries lapos beadását Gakpo estében továbbította a hálóba, ezzel 2-1-re vezetett Hollandia. Később ezt Müldür öngóljának minősítették, és bár utána a törökok rohamoztak – Verbruggennek bravúrnak számító reflexmozdulattal kellett védenie 90+2. percben – a hollandok sikerült megőrizni az előnyüket, így szerdán az angolokkal mérkőznek meg a döntőbe jutásért. A másik ágon Franciaország és Spanyolország csap össze egy nappal korábban.

UEFA Euro 2024, negyeddöntő:

Hollandia-Törökország 2-1 (0-1)

Berlin, 70 091 néző, Játékvezető: Turpin (francia)

Gólszerző: De Vrij (70.), Müldür (öngól, 76.), illetve Akaydin (35.)

Sárga lap: Simons (30.), Aké (54.), Van Dijk (64.), Weghorst (97.), illetve Tosun (93.)

Hollandia:

Verbruggen - Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké (Van de Ven, 73.) - Schouten, Simons (Zirkzee, 87.), Reijnders (Veerman, 73.) - Bergwijn (Weghorst, a szünetben), Depay (Frimpong, 87.), Gakpo

Törökország:

Günok - Müldür (Celik, 82.), Akaydin (Tosun, 82.), Bardakci, Kadioglu - Özcan (Yokuslu, 77.), Ayhan (Kilicsoy, 89.) - B. A. Yilmaz, Calhanoglu, Yildiz (Aktürkoglu, 77.) - Güler

Gareth Southgate csapata tizenegyespárbajban győzte le Svájcot és jutott a németországi labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjébe.