demonstráció;Szentes;gimnázium;drámatagozat;

- „Maga a rendszer, ahogy döntések születhetnek, baromira nem okés” – A szentesi Horváth Mihály Gimnázium drámatagozata mellett tüntettek

„Az osztályfőnökünk is nagyon küzd. Az állásával szórakozik” – mondták a demonstráción a diákok.

„Csendes kiállást” hirdettek a szentesi Horváth Mihály Gimnázium drámatagozatáért, miután az intézményvezető felmondta a kapcsolatot a 25 éve velük együttműködő fővárosi művészeti iskolával, a Keleti István Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnáziummal (KIMI). A helyét egy szentesi zeneiskola venné át, május 14-én kapták kézhez a drámatagozatos diákok szülei az erről szóló levelet.

A Szegeder tudósítása szerint a demonstráción – amit a Csongrád-Csanád vármegyei, 25 ezres város vezetése Varga Ferenc országgyűlési képviselővel közösen szervezett – úgy száz ember gyűlt össze, köztük az aHang helyi aktivistái, akik körbeadták a petíciójukat, amit a gimnázium jelenlévő diákjai is aláírtak.

„Drámaisok vagyunk, szóval kötelességünknek éreztük, hogy itt legyünk” – mondták a gimnázium diákjai a portálnak. „Megbeszéltük az osztálycsoportban, hogy jöjjünk ki, mert nekünk sem tetszik ez a dolog, ami kialakult. Ha huszonöt éve működött, akkor minek bontsuk fel?” – tették fel a kérdést. Hozzáfűzték, náluk, a kilencedik osztályban a 33 fő többsége támogatta az ötletet. Szerintük néhányan személyes okokból az igazgató pártján állnak, mások egyszerűen csak nem tudtak elmenni az eseményre.

„Az osztályfőnökünk is nagyon küzd. Az állásával szórakozik”

– mondták a diákok.

Kiemelték, hogy a Keleti István Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnázium rengeteg hasznos lehetőséget nyújtott nekik, tréningeket, délutáni foglalkozásokat, a felsőbb évesek támogatást is kaptak, hogy eljuthassanak különböző fesztiválokra. Amikor a kilencedikesek Budapesten voltak osztálykiránduláson, a fővárosi intézmény szállást biztosított a diákok számára, és ezzel az alkalommal a művészeti iskola végzőseinek előadását is megnézték. Közölték, ők egyáltalán nem támogatják, hogy egy „semmilyen drámais múlttal nem rendelkező zeneiskolával” legyen együttműködésük a KIMI helyett.

„Maga ez a döntés, ahogy megszületett, szakmai indoklás nélkül, az érintettek tájékoztatása nélkül, tehát maga a rendszer, ahogy döntések születhetnek, baromira nem okés”

– ezt már Tóth Rebeka, az aHang Csongrád-Csanád vármegyei koordinátora mondta a Szegedernek. Szerinte a történtekben mind az igazgatónak, mind a tankerületnek van felelőssége.

A gimnáziumért nyílt levélben Alföldi Róbert, Nyáry Krisztián és Szőke András is kiállt.

Agyagozás, zene, tánc és családias hangulat várja idén is a Törökmezőre érkezőket június utolsó napjaiban a Waldorfeszten.