;

Gyárfás Tamás;Fenyő-gyilkosság;elsőfokú ítélet;letöltendő börtönbüntetés;bűnsegéd;bűnügyi felügyelet;

- Bűnügyi felügyelet alá helyezték Gyárfás Tamást

A Fenyő-gyilkosság ügyében februárban bűnsegédként nem jogerősen 7 év letöltendő szabadságvesztésre ítélt médiavállalkozót az elsőfokú bíróság még nem találta szükségesnek a korábbi nevén házi őrizetként ismert kényszerintézkedést.

Elrendelte a bíróság Gyárfás Tamás bűnügyi felügyeletét. A Fenyő-gyilkosság ügyében elsőfokon 7 év szabadságvesztésre ítélt egykori médiavállalkozó a Fővárosi Ítélőtábla tájékoztatása szerint nem hagyhatja el Magyarország területét, és a lakó- és tartózkodási helyét sem változtathatja meg. Gyárfás Tamás hetente egyszer köteles személyesen is jelentkezni a lakóhelye szerint illetékes rendőrkapitányságon. A végzés végleges, és az a másodfokú eljárás befejezéséig tart.

Amint arról lapunk is beszámolt, az az elsőfokú ítélethirdetéskor az ügyész a Fővárosi Törvényszéktől Gyárfás Tamás letartóztatását kérte, mert úgy vélte, fennáll a szökés veszélye. Gyárfás azonban közölte, hogy ez nem áll szándékában, és kérte a bíróságtól, hogy szabadlábon védekezhessen. A bíróság végül úgy döntött, hogy a házi őrizet is szükségtelen. Mint indokolták, Gyárfás Tamás eddig sem szökött meg, pedig a kapcsolatrendszere és a pénze is meglett volna hozzá. A bírói végzéssel szemben az ügyészség a letartóztatás elrendelése érdekében fellebbezést jelentett be. 

A Fővárosi Ítélőtábla mostani döntése szerint azonban a Gyárfással szemben alkalmazott bűnügyi felügyelet sem a szükségesség, sem az arányosság elvét nem sérti, s kifejezetten méltányosnak tekinthető az eljárás tárgyát képező bűncselekményért bizonyítottság esetén kiszabható büntetés nagyságára.

Az elsőfokú ítélet szerint Gyárfást Tamást a Fővárosi Törvényszék emberölésben elkövetett bűnsegédlet miatt találta bűnösnek. Őt elsőrendű vádlottként 7 év szabadságvesztésre és 10 év közügyekre való eltiltásra ítélte, amelyből csak a büntetés négy ötöde letöltése után szabadulhat. A más bűncselekmények miatt jelenleg is szabadságvesztését töltő volt üzletembert, Portik Tamást emberölésben való felbujtásban ítélték el, életfogytiglani börtönbüntetésre, amelyből 20 év letöltése után szabadulhat.

Az első információk szerint elektromos zárlat keletkezett az épület pincéjében.