;

Szijjártó Péter;Terrorelhárítási Központ;Telex;17. oldal;

- Visszaélést követhetett el Szijjártó Péter testőre a Telex stábjának vegzálásakor

A személybiztosítónak nem feladata, hogy közlekedési rendőrként intézkedjen. Videóinterjú Hack Péterrel, az ELTE) Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási Jogi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanárával.

Akik olvassák a nemzetközi sajtót, látják, hogy különösen az angol, de akár az amerikai bíróságok is nagyon-nagyon komoly bírságokat, kártérítéseket állapítanak meg, amivel elveszik a kedvét azoknak, akik valótlan állításokat tesznek. Ezzel szemben Magyarországon a bírói gyakorlat nagyon megengedő – jelentette ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási Jogi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára.

Hack Pétert annak kapcsán kérdeztük, hogy a Fico-merénylet után a kormánypártok a büntetőjog eszközével reguláznák meg a kommentmezőkben elszabadulni látszó gyűlölködést. A szakértő úgy véli, becsületsértés vagy rágalmazás esetén viszonylag hosszú idő telik el a cselekmény elkövetése és a bírósági ítélet között, ami néha egy-két év is lehet, holott az ideális idő egy-két hónap kellene hogy legyen. Ez pedig felbátorítja azokat, akik sértő, gyűlölködő vagy uszító kommenteket tesznek közzé. A professzor kifejtette, ez a gyakorlat még a kommunizmusból maradt velünk, arra a szemléletre vezethető vissza, hogy az emberek jó hírnevének, becsületének nincs igazán komoly értéke. A civilizált világban teljesen ellentétes szemléletmód uralkodik, ám ezt a magyar bírói gyakorlat még nem tette ma­gáé­vá. Így aztán nem meglepő, hogy a sérelmet elszenvedett személy jellemzően nem fordul bírósághoz, mert nem látja értelmét, másfelől a kiszabott büntetéseknek sincs kellő visszatartó erejük. A közösségi oldalakon zajló vita megrendszabályozása egyébként nemcsak idehaza, de az Egyesült Államokban is komoly vita tárgyát képezi.

Hack Pétert kérdeztük arról is, hogy a Telexet minap karhatalmi erővel tartották vissza a kérdezéstől a külgazdasági és külügyminiszter kalocsai fórumán. Itt a Terrorelhárítási Központ (TEK) századosaként bemutatkozó férfi még azt is megnézte, nem lopott kamerával dolgoznak-e a portál munkatársai. Erről szólva Hack Péter kifejtette, a személybiztosítónak nem feladata, hogy közlekedési rendőrként intézkedjen vagy lopásokat előzzön meg. Éppen ezért szerinte felmerül a visszaélés gyanúja. (Azóta újabb hasonló eset történt: Orbán Viktor kampánykörútjának egyik állomásán Hajdu János, a TEK főigazgatója csípte meg a Telex tudósítóját, mert állítólag útban volt.)

Forgács Bélát visszaléptette a szélsőjobboldali párt, de közben nem mulasztották el globalistának titulálni a Tisza Pártot.