adománygyűjtés;Trencsényi Katalin;

- Lakatlan szigeten írni

A szükséges összegnek már majdnem a fele összegyűlt arra a projektre, mely egy magyar szerzőt juttatna el egy szinte lakatlan északi szigetre, hogy ott egyedül dolgozhasson művén, de még szükség van a felajánlásokra. 

Trencsényi Katalin, Angliában élő és dolgozó színházcsináló elnyert egy ritka alkotói ösztöndíjat, melynek keretében júliusban a világhírű finn művész, Tove Jansson, a Mumin-történetek kitalálója szigetén dolgozhat. Tove Jansson és művésztársa, Tuulikki Pietilä közel harminc éven át éltek a Balti-tengeren elhelyezkedő Klovharun azaz Haru szigetén. Trencsényi Katalin készülő munkája épp ezzel a szigettel kapcsolatos, a Palimpsest on Haru című íráson szeretne dolgozni a sziget magányában, az ott lévő alkotói rezidencián július 8-15. között. A világhírű finn szerzőről és Haruról már jelent meg tőle írás az Élet és Irodalomban (Meditáció egy sziget mikrokozmoszáról). Trencsényi Katalinnal korábban lapunk is készített interjút, ugyanis egyik első helyezettje lett a Budapest-drámapályázatnak Automaxi című darabjával, mely a budapesti taxizás történetét dolgozta föl.

Haru szigetén nincs se víz, se áram, se wifi, Trencsényi Katalinnak egyebek között 40 liter ivóvízzel felszerelkezve, egy hajón kell megérkeznie, a kaland megvalósításához kezdett adománygyűjtésbe, miután egy éven át eredménytelenül próbált pénzt szerezni. A hozzájárulás körülbelül a költségek felét fedezi, a másik felét a magyar alkotó fizeti, beleértve a kutatást, a felszerelést, a felszerelés szállítását, a szárazföldi és vízi utazást, és minden mást, amire szüksége lesz ahhoz, hogy egy hétig biztonságban éljen egyedül ezen a távoli szigeten. Szeretné tartani a kapcsolatot a támogatóival, aki kívánja azt akár nemcsak a Harun eltöltött idejéről tájékoztatja majd, hanem beavatja a munkafolyamat egyes részleteibe is, a művet egy évvel a kaland után szándékozza befejezni. Trencsényi Katalint a nevére rákeresve, a GoFundMe nevű platformon keresztül lehet támogatni. 

Cyril Gély francia drámaíró, akinek több darabját is játsszák a Rózsavölgyi Szalonban, úgy véli, a művészeknek, beleértve az írókat, felelősségük, hogy az immoralitást leleplezzék.