Ma délután 4 órakor lejár az ajánlásgyűjtési és jelöltállítási határidő az egyéni jelölteknél a június 9-ei önkormányzati választásra.
A választáson csak azok indulhatnak főpolgármester-, polgármester- vagy képviselőjelöltként, akiknek eddig az időpontig sikerült összegyűjteniük a a helyi választási irodák vezetői, vagyis a jegyzők által korábban (településenként) meghatározott számú ajánlást az ajánlóíveken, leadták azokat a választási bizottságnak, és a testületek az ajánlások ellenőrzése után a jelöltet hivatalosan nyilvántartásba vették.
A hétfő délután négy órai határidőn túl beérkező ajánlásokat és jelentkezéseket a bizottságok már nem fogadhatják el. A hétfői határidő vonatkozik a települési nemzetiségi önkormányzati választáson indulni szándékozókra is, nekik is eddig az időpontig kell összegyűjteniük a Nemzeti Választási Bizottság által meghatározott számú ajánlást.
Első körben elutasította Juhász Péter polgármesterjelöltségét a helyi választási bizottságAz ajánlásokat a bizottságok mellett működő irodáknak ellenőrizniük kell. Azokat a jelölteket, akik közvetlenül a hétfő délutáni határidő előtt adják le ajánlásaikat, a választási bizottságok négy napon belül, azaz legkésőbb pénteken veszik nyilvántartásba.
Karácsony Gergely leadta az ajánlásait, hivatalosan is újra bejelentkezett a főpolgármesteri tisztségreLeadta főpolgármester-jelölti ajánlásait Vitézy DávidA jelöltek bejelentését, illetve a választási bizottságok döntéseit a jelöltek nyilvántartásba vételéről a bizottságok mellett működő választási irodák rögzítik a választási informatikai rendszerben, és az adatok így jelennek meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) online tájékoztató oldalán Bár a határidő 16 órakor lejár, az oldalon még egy ideig folyamatosan frissülnek a bejelentett jelöltek adatai.
Karácsony Gergely vezet, de Szentkirályi Alexandra már valamennyivel előzi Vitézy Dávidot egy áprilisi kutatás szerintAz NVI internetes tájékoztató oldala szerint vasárnapig már csaknem 35 ezer jelöltet vettek nyilvántartásba a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választására, és mintegy 9 ezer jelöltet már bejelentettek, de nyilvántartásba vételükről még nem született döntés. Öt évvel ezelőtt összesen 54 883 jelöltet vettek nyilvántartásba.
A nemzetiségi választásra már 8600 jelöltet vettek nyilvántartásba és mintegy 2500-at már bejelentettek, de még nem döntöttek a nyilvántartásba vételükről. Öt évvel ezelőtt 14 685 jelöltet vettek nyilvántartásba.
Június 9-én EP-választást is tartanak Magyarországon az önkormányzati választás mellett.
Tizenegy párt gyűjtötte össze az EP-választáshoz szükséges 20 ezer aláírást