Instagram-oldalán anekdotázott kicsit Molnár Áron színész, ellenzéki aktivista. Két fiatal lányt látott meg néhány napja, akik a Fidesznek gyűjtöttek aláírásokat, épp egy házba csöngettek be. Kíváncsi lett, mi motiválhatja őket, hogy a kormánypártnak segédkezzenek ilyen módon, ezért odament hozzájuk és szóba elegyedett velük.
Nagyon nyitottak voltak és elmondták, hogy Erdélyből jöttek, a szüleik, családjukból mindenki Fidesz-szavazó, szimpatikus számukra a polgármester programja, nekik Erdélyben sok jót csinál a Fidesz, s ezért gyűjtenek aláírást. Megkérdeztem, hogy mennyire ismerik a hazai helyzetet kulturálisan, vagy oktatáspolitikailag és mivel nem igazán ismerték, elmondtam pár saját példát. Például azt, hogy a barátaim nagy része és én fekete listán vagyunk, mert kritikusak vagyunk a rendszerrel szemben, elmondtam, hogyan támadja a Fidesz propagandagépezete hazugságokkal a barátaimat, a családtagjaimat és elmondtam, hogy bár Romániában sikerrel jártak a pedagógusok, a sztrájkköveteléseikkel (ezt a történetet ismerték a lányok) nálunk a pedagógusoktól elvették a sztrájkjogot, így amíg ez a rendszer van, soha nem fognak olyan eredményt elérni, mint a román kollégáik - mesélte a színész.
Úgy folytatta, érdekes volt a beszélgetés, a lányok meglepődtek, de nyitottak maradtak. Ezért Molnár Áron elhívta őket társulatának egy esti előadására, ahova biztosított nekik e célból két plusz széket. A lányok el is jöttek, sőt, beszélgettek is velük utána, s elmondták, hogy nagyon tetszett nekik az előadás és hogy soha nem láttak még ilyet. – Ezzel a történettel szeretném jelezni, hogy a kultúra hidat képez, a kultúra nem szétválaszt, hanem összeköt, hogy van esély arra, hogy más pártpolitikai gondolkodású emberek végül este a színházban együtt nevessenek, sírjanak, gondolkodjanak. Mert a kultúra közös. Mindannyiunké - vonta le a következtetést Molnár Áron.