Visszatáncolt a Fidesz, mégsem lehet erőből elvenni nagyvállalatokat a jövőben - írja egy Facebook-posztjában a Válasz Online.
Mint korábban mi is hírt adtunk róla, a korábbi elképzelések szerint a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az alapvető jelentőségűnek minősített vállalkozások tulajdonosait arra kötelezhette volna, hogy adják el vállalkozásuk részét vagy egészét, ha úgy vélik, hogy veszélybe kerülhet az ellátásbiztonság. Az alapvető jelentőségű vállalkozások, mint fogalom, eddig nem szerepelt a törvényben.
Egy törvénytervezet szerint cégek tulajdonosait kötelezhetné vállalkozásuk eladására a GVHA portál információi szerint az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága csütörtökön tárgyalja a javaslatokat és a kormánypárti képviselők szerdán megküldték módosító javaslataikat. Ennek értelmében a legvitatottabb passzusok kikerülnének a jogszabályból. Eleve nem vezetnék be az „alapvető jelentőségű vállalkozás” minősítést, így a GVH nem is kötelezhetné a tulajdonosokat a kényszereladásra.
A bejegyzésből kiderül, hogy bár a Magyar Szocialista Párt (MSZP) kezdeményezte a törvénymódosítást, de aligha miattuk visszakoztak a kormánypártok. A Fidesz inkább nemzetközi nyomás miatt fújt visszavonulót, mivel amerikai, német és francia jelzések is érkeztek. Így feltehetően a kormányzat nem akar belemenni egy újabb szabadságharcba.