;

Bajnokok Ligája;

A felek tavaly az elődöntőben találkoztak, akkor az angolok jutottak tovább

- Döntő a negyeddöntőben

Ma este a legutóbbi két győztes találkozik a madridi Bernabéu stadionban, ehhez képest csak másodlagos a szintén nem utolsó londoni rangadó.

Nehéz dolga lesz ma este az M4 riporterének. Az FTC–Paksot (1-0) közvetítő szpíker ugyanis efféle jelzőkben tobzódott: „csodálatos, fantasztikus, elképesztő.” Na most, a meccs színvonala épp olyan volt, amilyen egy kormánypárti politikus elnökletével állami milliárdesővel fölöslegesen megszórt, még a Konferencia-ligában is csak epizodista idegenlégiótól, valamint a világ nemzeti bajnokságainak rangsorában a 48. helyen jegyzett NB I második helyezettjétől várható.

Ezek után mit mond majd az, aki este kilenctől a Real Madrid–Manchester City negyeddöntőt nyomja?

Általános európai vélemény, hogy előrehozott BL-döntőnek tekinthető a párharc. A címvédő City a legutóbbi 25 tétmeccsén 20-szor győzött, 5-ször döntetlent ért el. A Real Madrid legutóbbi 30 tétmérkőzésének mérlege: 24 győzelem, 5 döntetlen, 1 vereség.

A Bajnokok Ligája-szereplők bevételi listáját ebben az évadban a City vezeti 89 millió 24 ezer euróval, mögötte a Real Madrid következik 86 millió 750 ezerrel. Kicsit más világot élünk ahhoz képest, hogy Horace Barnes 1914-ben 2500 fontért szerződött a Derby Countytól a Manchester Cityhez, hogy ott élhessen, ahol a menyasszonya. (Azért nem a városi riválishoz került, mert a Manchester United nem adott többet 2000 fontnál.)

Jut eszembe, azokban a régi időkben Schaffer Alfréd, a szerte Európában Futballkirálynak nevezett válogatott csatár levelet írt az Austria Wien elnökének: „Ezer örömmel lennék az önök futballistája 2000 schillingért.” A válasz: „Jöjjön kétezer örömmel ezerért!”

Pep Guardiolának, a City edzőjének nincs ilyen jó kedve. „Kopogtatnak az orvosok az ajtón, aztán megmondják, kire számíthatunk és kire nem.” A sérüléseken túl azért is morgott, mert a spanyol kupadöntő miatt a Real Madrid kilenc napot pihenhetett. Kétségtelen, a királyi gárda feltöltötte akkumulátorait, Carlo Ancelotti szakvezető kímélő edzéseket tartott, amelyek hossza egyszer sem haladta meg a 70 percet.

Azt lehet mondani: feltett kézzel semmiképp, de már-már feltett lábbal várja a Madrid a Cityt.

Meg majdnem a teljes világválogatott kerettel, mert a legutóbbi gyakorlásokról már csak Thibaut Courtois és David Alaba hiányzott. Legutóbb az egész Bernabéu felállva ünnepelte az egyelőre három percre visszatért Eder Militãót, a két másik brazil, Rodrygo és Vinícius pedig felhívást tett közzé: „Öltözzön mindenki fehérbe kedd este!”

A „mindenki” zsúfolt házat jelent, a jegyek hetekkel korábban elkeltek.

Közben elterjedt a hír, hogy a PSG 200 millió eurós ajánlatot tenne Vinícius átigazolására. Mire a Real Madrid-közeli Marca azt írta: „Csak időveszteség, ha Katar így próbál visszavágni Mbappéért.”

A Manchester Evening News pedig ekképpen indította útra Guardiola együttesét: „A City kedden olyan csapat magabiztosságával tér vissza a Bernabéuba, amely tudja, hogyan nyerheti meg a Bajnokok Ligáját.”

Arról azért a 14-szeres rekordgyőztes Real Madridnak is van némi fogalma.

Apropó, 14! Az Arsenal ennyi év után vívhat újra BL-negyeddöntőt, és látszólag a legjobbkor találkozik a Bayern Münchennel, hiszen az élre ugró londoniak 22 győzelme, 75 szerzett és 24 kapott gólja egyaránt a legjobb mutató a Premier Ligában, míg az angol fővárosba látogató Bayernről a Münchner Merkur azt írta: „Elérte katasztrofális szezonjának mélypontját.”

Thomas Tuchel tréner korábban sem volt griffmadár, de béna kacsa azóta, hogy kiderült: az évad végén távoznia kell. Max Eberl sportigazgató feldúltan említette a Heidenheimtől 2-0-s vezetésről elszenvedett 2-3 után: „Sürgősen fel kell hagynunk azzal az arroganciával, hogy bosszantónak tartjuk a második helyet. Még azt sem szereztük meg, és ezzel a mentalitással hamarosan a BL-től is elbúcsúzunk.”

Hozzátette: „Egyelőre nem érdekel az edzőkutatás. Keddig már csak a londoni meccsről lehet szó, amely a jelenlegi körülmények között módfelett nehéznek ígérkezik.”

Pláne, hogy Tuchel állítólagos irányításával a játékosok továbbra is roppant bizonytalanok a szerepüket illetően. Amilyen nagy az egység és meghatározott az identitás az Arsenalnál, olyannyira hiányzik ez a Bayern Münchennél.

Még Andy Murrayt is megindította az ágyúsok élre törése és idei statisztikája (a 2024-es eredmények: 14 mérkőzés, 11 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség, 42-9-es gólkülönbség). Az Arsenal-drukker skót teniszező kitette a közösségi oldalára. „Milyen jó ez a Kai Havertz!”

Zinedine Zidane, aki szintén az 5-ös számú mezt viselte a Real Madridban, hasonlóképpen áradozott utódjáról, Jude Bellinghamről: „Hihetetlen játékos. Bármit, amit elképzeltünk róla, felülmúlta. Nagy rajongója vagyok, és kívánom neki, hogy sorra nyerje a trófeákat.”

A jelek szerint az M4-en és kedvenc csatornáim egyikén, a Sport1-en is lesz miről beszélni.

Majdhogynem az utolsó pillanatban biztosították be győzelmüket a zöld-fehérek.