Miután a parlament is megszavazza a köznevelési törvény és a pedagógus életpályatörvény módosítását célzó legutóbbi javaslatokat, amelyek a napokban járták meg az Országgyűlés Honvédelmi és Rendészeti Bizottságát, Pintér Sándor belügyminiszter rendeletben utasíthatja majd az eddigieken felül újabb, kötelező továbbképzések elvégzésére a pedagógusokat. Hogy a miniszter pontosan milyen irányba szeretné képezni a tanárokat, egyelőre nem derült ki, az viszont igen, hogy a képzések tartalmát, a teljesítések feltételeit is Pintér Sándor határozhatja majd meg.
Ami már az első pillanatban furcsa volt, hogy miért nem a parlamenti szakbizottság, az oktatási ügyekkel is foglalkozó Kulturális Bizottság foglalkozott a kérdéssel, miért pont a Honvédelmi és Rendészeti Bizottság lett kijelölve a pedagógusok továbbképzését érintő módosító javaslatok megvitatására? A közoktatás és a pedagógusok képzése valóban a rendészeti kérdések közé tartoznak? A döntés a bizottság fideszes elnökét, Kósa Lajost is meglepte, az előterjesztést tárgyaló első ülésnapon le is vetette azt a napirendről. Pár nappal később azonban kiegészítéseket fűztek a törvénymódosítóhoz, ezekből derült ki, hogy Pintér Sándor dönt majd mindenről. Bármi is jön, Kósa Lajos jól érzékelhetően tartott attól, hogy neki kellene majd vállalnia a felelősséget.
Nem mehetünk el amellett sem, hogy a rendészeti és hadtudományi képzésekkel is foglalkozó Nemzeti Közszolgálati Egyetem nemrég bejelentette, beszállnak a pedagógusképzésbe, és - mint egy friss törvényjavaslatból kiderült - a pályán lévő pedagógusok továbbképzésébe is. Nem szeretnék jósolni, de nem lennék meglepve, ha az egyetem pedagógusoknak fenntartott továbbképző férőhelyeit később egy kis rendeleti noszogatással töltenék fel. Persze, csak ha önszántukból nem élnek a lehetőséggel.