Több kétsége is van Budapest korábbi főpolgármesterének Vitézy Dávid programjával kapcsolatban.
Tarlós István a Hír TV kedd esti műsorában arról beszélt, hogy nem tudja, milyen forrásból szeretné ígéreteit megvalósítani a korábbi közlekedési államtitkár. Úgy véli, ezek jól hangzanak, de e pillanatban egyrészt megvalósíthatatlannak tűnnek belátható időtávon belül, másrészt nem a főváros kompetenciái, lásd például egészségügy.A korábbi politikus saját bevallása szerint kicsit „sötétbe került” azzal kapcsolatban, hogy Vitézy Dávidot tulajdonképpen ki is jelöli. Mindezt azzal magyarázta, hogy eddig másképp volt és egyik napról a másikra változott meg a felállás.
Vitézy Dávid azt állítja, nem lesz a Fidesz jelöltje, az LMP és egy civil szervezet indítja a főpolgármesteri posztértKözölte azt is, hogy bár egy időben híre ment, hogy utálja őt, ez azonban nem igaz.
Én különböző okok miatt idegenkedtem tőle, és nem volt a személyiségünk összeegyeztethető, de én nem utáltam őt soha - fogalmazott, megjegyezve, hogy Szentkirályi Alexandra közelebb áll hozzá. Róla szólva elmondta, hogy neki több rálátása volt az önkormányzati, fővárosi önkormányzati spektrum egészére, mint Vitézy Dávidnak, s előrébb tart, mint politikai aktor. Emellett még a legnagyobb ellensége sem vitathatja, hogy Budapest érdekében ő tud a legjobban lobbizni.
Karácsony Gergely: Nem gondolom, hogy Szentkirályi Alexandra végig fogja csinálni a kampányt, a Fidesz végső jelöltje Vitézy Dávid leszA Fidesz azt a Szentkirályi Alexandrát jelöli Budapest főpolgármesteri tisztségére, aki a bicskei gyermekotthon pedofil igazgatójának 2015-ben kitüntetést adott átKitért arra is, hogy szerinte „érdekes jelenség”, miként került Karácsony Gergely a főpolgármesteri székbe. Sokat sejtetően annyit megjegyzett, hogy ezt ne firtassuk, s bár fényesen nem vált be, ettől még lehet, sok mindenre alkalmas - például bizonyára kiváló közvélemény-kutató lenne. „Bár én mindig azt mondom a közvélemény-kutatóknak, hogy (...) egy asztalos az nekem érdekesebb aktor, mert az ő munkadarabja az 150 év múlva is hasznos lesz, a ti kutatásotok meg lehet, hogy egy hónap múlva már nem ér semmit. Ez egy nagy igazság, de erről nem csak a közvélemény-kutatók tehetnek, hanem a hangulat is” - fűzte hozzá.