;

XII. kerület;Magyar Kétfarkú Kutya Párt;MKKP;Kovács Gergely;Döme Zsuzsanna;

Kovács Gergely és Döme Zsuzsanna

- Rendkívüli taggyűlést hívott össze a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, hogy elérje, Kovács Gergely és Döme Zsuzsanna maradjon a párt élén

Itt megerősítenék a vasárnap lemondott társelnököket a vezetői pozíciójukban, valamint újratárgyalnák az előválasztás ügyét is.

Úgy tűnik, megrettent saját döntésének nem várt következményeitől a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) tagsága, és a többség két nappal a párt eddigi legsúlyosabb politikai válságát okozó szavazás után hajlandó az újratervezésre – írja a HVG360

A portál úgy tudja, egyre többen belátták, hogy fordulat nélkül a társelnökök lemondása, egy kényszerű tisztújítás, a káderhiány és a kialakult helyzet miatti belső feszültség komolyan veszélyezteti a kampányt és a három hónap múlva esedékes EP-s és önkormányzati választáson a párt jó esélyeit. A fordulat pedig 180 fokos lehet a hétfő 20 órára összehívott rendkívüli taggyűlésen, vagyis

„visszacsinálhatják” a hétvégi eseményeket, a legutóbbi szavazást, amely oda vezetett, hogy az MKKP nem indul a XII. kerületben, sőt lemondott mindkét társelnök.

Mint megírtuk, Kovács Gergely vasárnap délután jelentette be, hogy a párt nem indul Budapest XII. kerületében az önkormányzati választáson, mondván, az előválasztás ötletét az MKKP többsége nem támogatta. Ezután derült ki, hogy Kovács Gergely és Döme Zsuzsanna lemond a Magyar Kétfarkú Kutya Párt vezetéséről. Nagy Dávid, az MKKP pártigazgatója később a közösségi oldalán arról írt, szerinte „a párttagság protest és mozgalmi mentalitása ütközött ki, nem pedig a vélt és joggal félt »bázisdemokrácia«”, illetve a tagság elbizonytalanodott egy, a jövőjét is meghatározó döntésben, és autonómiáját féltve szétszavazott.

Mint azt a pártigazgató később a HVG-nek elmondta, a szétszavazás azt jelentette, hogy szombaton személyes taggyűlést tartottak, ezen kis párt lévén 64-en vettek részt. Arról szavaztak, hogy polgármester-jelöltként Kovács részt vegyen-e a XII. kerületi ellenzéki előválasztáson. Érdekes, hogy

az előválasztáson való részvételről szavazategyenlőség alakult ki, ugyanannyi „igen” voks érkezett, mint amennyi „nem“. Viszont sok volt a tartózkodás, így összességében nem volt meg a többségi támogatás, ezért is jelentette be Kovács, hogy a többség nem támogatta a tervet.

Az előválasztást elutasítók a portál információi szerint úgy vélték, induljon csak el előválasztás nélkül is Kovács, aki viszont ragaszkodott ahhoz, hogy tisztességes versenyben, a „selejtezőn” győzzön, és úgy induljon. Szerinte ugyanis „annak semmi értelme, hogy mi is, meg az ellenzék is elinduljunk, mert akkor simán nyerne mindent itt a Fidesz, úgyhogy akkor mi inkább nem indulunk a kerületben semmilyen formában”.

A 64 fős taggyűlésen részt vevők közül a nemmel szavazók azonban a portál szerint annyira ragaszkodtak az MKKP ellenzéken kívüliségéhez, és annyira tartottak attól, hogy már az előválasztáson való részvétel is egyfajta elköteleződés más ellenzéki pártok felé, hogy behúzták a féket.

Nagy Dávid közölte, a helyzetet bonyolította, hogy nem volt „zsarolási helyzet”, tehát a két társelnök nem fenyegetőzött előre a lemondásával, így a szavazás eredményének ilyen hatása meglepetésként érte a tagságot. A pártigazgató úgy véli, az adott helyzetre adott reakcióként logikus lépés volt ugyan, de olyan válságos körülmények közé sodorhatja a pártot, amely végzetes is lehet a június 9-i összevont EP- és önkormányzati választási szereplés szempontjából. Ezt nemcsak ő gondolja így, hanem más tagok is.

Ezért Nagy Dávid és mások máris kezdeményezték egy újabb, rendkívüli – és emiatt ezúttal nem személyes, hanem online – taggyűlés összehívását hétfőn este 8-ra. 

A HVG úgy tudja, az esti taggyűlésen két téma lesz napirenden, szeretnék a két társelnököt megerősíteni pozíciójában, és újratárgyalják az előválasztását ügyét is.

Nagy Dávid a portál kérdésére azt mondta, az újabb taggyűlés összehívását nem Kovács Gergely vagy Döme Zsuzsanna kezdeményezte, és hivatalosan nem is tett egyikük se olyan ígéretet, hogy ha a tagság megváltoztatja a döntését, akkor mégse mond le, de a pártigazgató ebben bízik. Ez a HVG forrásai szerint valószínű forgatókönyv, főleg, mert aktivisták és passzivisták tömege jelezte az elmúlt 24 órában, hogy a tagság rossz döntést hozott, így ne számítson a párt a szavazatukra június 9-én.

Legalább 25 százalékos fizetésemelést követelnek.